LOT połączy Warszawę z Hanowerem

archiwum PLL LOT

Polski przewoźnik uruchomi od 4 czerwca nową trasę między Warszawą a Hanowerem. Samoloty będą kursować dwa razy dziennie.

Hanower to już ósmy obsługiwany przez LOT kierunek w Niemczech – oprócz Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu i Norymbergi.

Od poniedziałku do piątku rejsy miedzy Warszawą (WAW) i Hanowerem (HAJ) będą się odbywały dwa razy dziennie według następującego rozkładu:

WAW 08:15 – HAJ 10:00

HAJ 10:35 – WAW 12:15

WAW 17:30 – HAJ 19:15

HAJ 19:55 – WAW 21:35

Do obsługi trasy Warszawa-Hanower LOT wyznaczył samolot Embraer 170, na pokładzie którego jest 70 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Lot między Warszawą i Hanowerem potrwa ok. 1 godz. 40 minut. .

Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT, powiedział: „Hanower jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Niemczech. To tutaj odbywają się targi informatyczne CeBIT, największa tego typu impreza na świecie. Nasze połączenie otworzymy tydzień przed targami CeBIT. Miasto jest też gospodarzem przemysłowych Targów Hanowerskich (Hannover Messe). Tutaj imprezy targowe odbywają się praktycznie przez cały rok, co jest impulsem dla wzmożonego ruchu lotniczego.”