LOT – nowe kierunki w sezonie letnim

fot. archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły włączenie do letniego rozkładu lotów nowych kierunków wakacyjnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, połączenia będą realizowane nie tylko z Warszawy, ale również z portów regionalnych.

W te wakacje pasażerowie będą mogli wybrać następujące kierunki:

– z Gdańska do Burgas

– z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu),

– z Poznania na Majorkę,

– z Rzeszowa do Zadaru,

– z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi,

– z Wrocławia do Barcelony, na Kos,

Połączenia te wystartują od 18 czerwca, a większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo.

Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych, powiedział: „Coraz szybsze tempo szczepień w Europie, oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie.”

Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, od 28 maja LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany.

Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane nowoczesnymi samolotami Boeing 737.

LOT nagrodził najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center