LOT i ElAl podpisały umowę code share

archiwum PLL LOT

Umowa code-share wchodzi w życie od 20 grudnia, czyli w najbliższy czwartek. Zgodnie z jej postanowieniami, połączenie Warszawa-Tel Awiw będzie obsługiwane przez obydwie linie lotnicze – LOT udostępni swoje kody na połączeniach EL AL, a kody EL AL będą widniały na połączeniach LOT-u.

EL AL i LOT zawarły dzisiaj nowe porozumienie code-share.

Podczas uroczystości, która odbyła się w głównej siedzibie LOT-u w Warszawie, umowę podpisali prezesi obydwu linii lotniczych: reprezentujący EL AL Gonen Usishkin i w imieniu LOT-u Rafał Milczarski.

Izraelski przewoźnik udostępni swoje kody na lotach LOT-u do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa.

Oprócz tego w ramach umowy code-share EL AL położy kody na rejsach obsługiwanych przez LOT z Warszawy na różnych trasach krajowych, a także na pięciu trasach międzynarodowych: do Lwowa na Ukrainie, do Wilna i Kowna na Litwie, do Rygi na Łotwie oraz do Tallinna w Estonii.

Gonen Usishkin, prezes EL AL Israel Airlines, powiedział: „Dzięki nowemu porozumieniu code-share zawartemu z LOT-em EL AL może poszerzyć ofertę połączeń do Polski i krajów w regionie dostępną dla naszych lojalnych klientów. Zacieśniamy relacje między Izraelem i Polską w zakresie m.in. turystyki, dziedzictwa, biznesu, a wiodącą rolę w tym procesie odegrają narodowe linie lotnicze.”

Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, dodał: „Z ogromną przyjemnością podpisuję dziś w imieniu LOT-u umowę code-share z linią EL AL, która należy do grona najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania przewoźników na świecie. To porozumienie oznacza dla pasażerów poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju relacji między naszymi krajami.”