Londyn – rekordowy II kwartał

archiwum visitbritain

Turystyka w Londynie kontynuuje wzrost. W drugim kwartale tego roku miasto odwiedziło 5,1 mln turystów, o 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2014 roku. Od początku kwietnia do końca czerwca turyści wydali 3,2 mld funtów, o 8 proc. więcej niż w II kwartale ubiegłego roku. W ciągu pięciu lat od 2009 do 2014 liczba gości w stolicy Wielkiej Brytanii wzrosła o 22,5 proc.
Również cały kraj odnotował w omawianym okresie wzrost liczby turystów. Wielką Brytanię w II kwartale roku odwiedziło ich 9,9 mln, o 5 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydali oni 5,8 mld funtów, o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.
W ubiegłym, rekordowym roku, 17,4 mln turystów odwiedziło Londyn i wydało tutaj 11,8 mld funtów. W tym roku gospodarze spodziewają się 18.82 mln gości.

Burmistrz Londynu, Boris Johnson, powiedział: “Liczba turystów udowadnia, że nasza stolica jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do odwiedzenia. Ludzie z całego świata przyjeżdżają do nas, żeby doświadczyć mieszaniny historii, kultury, shoppingu i światowej klasy wydarzeń.”