Londyn Gatwick przywita Airbusa A380 w barwach Emirates

archiwum Emirates

Dwupokładowy Airbus A380 w barwach Emirates będzie oferował 399 miejsc w klasie ekonomicznej, 76 rozkładanych foteli w klasie biznes i 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej.

Od 30 marca 2014 roku loty o numerze EK 09/10 będą obsługiwane przez Airbusa A380 z 489 miejscami na pokładzie, który zastąpi Boeinga 777-300ER. Spowoduje to 36-procentowy wzrost oferowania podczas jednego z trzech codziennych lotów na tej trasie.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates powiedział: „Londyn Gatwick był naszym pierwszym portem docelowym w Wielkiej Brytanii, latamy tam od 1987 roku. Lotnisko to nadal pozostaje strategicznym punktem nie tylko w Londynie, ale także w całym regionie Południowo-Wschodniej Anglii i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że jako pierwsze linie lotnicze wprowadzimy codzienne, regularne połączenie A380 do tego portu. Nasze długoterminowe, strategiczne partnerstwo z lotniskiem Londyn Gatwick umożliwia nam wprowadzenie flagowego Airbusa A380 do obsługi regularnych połączeń do tego portu i podkreśla silną pozycję Emirates na tym lotnisku. Nasze wsparcie długoterminowych planów rozwoju portu Londyn Gatwick wpisuje się w globalną strategię Emirates, która zakłada optymalizację oferowania na naszych kluczowych trasach, a także udostępnianie pasażerom coraz większej liczby lotów na pokładach naszych A380.”

Stewart Wingate, prezes lotniska Londyn Gatwick dodał: „Udana współpraca Emirates i Gatwick trwa już od ponad 25 lat. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli przywitać ikoniczny Airbus A380 Emirates już w przyszłym roku. Ta wiadomość świadczy o naszym silnym partnerstwie z tym przewoźnikiem, a także o jego przekonaniu, że Gatwick jest dynamicznie rozwijającym się, ambitnym lotniskiem, które w ostatnich latach znacznie poprawiło i wzbogaciło swoją infrastrukturę przeznaczoną zarówno dla linii lotniczych, jak i pasażerów.”
Dwupokładowy Airbus A380 w barwach Emirates będzie oferował 399 miejsc w klasie ekonomicznej, 76 rozkładanych foteli w klasie biznes i 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej.
Od 30 marca 2014 roku nowy Airbus A380 obsługujący lot EK 009 będzie startował z Dubaju o godzinie 15.00 i lądował na lotnisku Londyn Gatwick o godzinie 19.30. Lot powrotny, EK 010, rozpocznie się w Londynie Gatwick o godzinie 21.15 i zakończy w Dubaju o godzinie 7.20 następnego dnia.