Lockdown w całej Polsce od soboty

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił podczas dzisiejszej konferencji, że od 20 marca cała Polska zostanie objęte nowymi obostrzeniami. Zamknięte zostaną m.in. hotele i obiekty noclegowe, kina, teatry oraz baseny. Wyjątkiem będą hotele pracownicze. Obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia (szczegóły będą znane po ukazaniu się Rozporządzenia Rady Ministrów).

Średnia zakażeń dla całego kraju wynosi 47,9  na 100 tysięcy osób. Decyzje o kolejnych ograniczeniach będą więc dotyczyć całej Polski, nie tylko regionów – zapowiedział Niedzielski.  Jedynym rozwiązaniem jest objęcie całej Polski ograniczeniami.

Martwi nas m.in. intensywność przemieszczania się po kraju. Apeluję o umiar, apeluję o przejście na pracę zdalną – powiedział minister.

Niedzielski powiedział: Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem liczby dziennych zachorowań. Dynamika zakażeń zdecydowanie przyspiesza. Tempo nie maleje, ale przyrasta. Czas na zdecydowane kroki.

Dzisiaj odnotowano 25 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, co oznacza wzrost zarażeń COVID-19 o 45 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Główną przyczyną sytuacji jest brytyjska odmiana koronawirusa – podkreślił minister. Udział procentowy mutacji brytyjskiej osiągnął 52 proc. Na początku stycznia ten udział wynosił 5 proc. Analizując sytuację widzimy pogorszenie sytuacji praktycznie w całym kraju – dodał.

Przypomnijmy, że do tej pory lockdownem objęte są województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie i lubuskie.

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center