Liptów – sezon letni otwarty na mokro

archiwum TMR

WAG W sobotę ćwiczyli wszyscy – i najmłodsi i najstarsi. W połowie tego dnia zorganizowano specjalny 60 minutowy trening, który poprowadziła m.in. polska mistrzyni świata w fitness sylwetkowym Natalia Gacka. W specjalnym treningu uczestniczyło 270 uczestników, a ponad 2900 osób brało udział w innych ćwiczeniach, treningach, grach i zabawach. W polskiej reprezentacji znalazły się między innymi modelki Aleksandra Ciupa i Paula Tumala oraz Adam Kraśko, znany z programu „Rolnik szuka żony” i „Celebrity splash”, którzy przyjechali specjalnie na ten weekend do Tatralandii.

Natalia Gacka powiedziała: „To wspaniała zabawa móc być tutaj z Wami i poprowadzić zajęcia dla osób, którym nie zabrakło ducha i siły do ćwiczeń. Dopisała znakomita pogoda a sama Tatralandia jest urzekająca. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę.”

Każdy chętny mógł wziąć udział w treningach fitness, coss – fit i skorzystać z zajęć aquaerobiku. Można było również pływać, grać w piłkę, siatkówkę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również zabawy na batutach czy rozgrywki w wodną piłkę nożną. Z kolei na Chopoku ćwiczono w specjalnej strefie, gdzie do dyspozycji były rowery, wioślarze oraz sprzęt do fitness.

Po treningu czekał prawdziwy rarytas – relaks w wodach termalnych Tatralandii, która służą nie tylko do wypoczynku, ale również mają właściwości terapeutyczne i lecznicze. Ci, którzy woleli w spokoju zażywać kąpieli słonecznych czy poczytać książkę, udawali się do specjalnej hali Tropical Paradise, gdzie zawsze świeci słońce a temperatura wynosi 30˚C. Słoneczna pogoda dopisywała przez cały weekend, więc można było dowoli korzystać z 14 basenów, 28 zjeżdżalni i bić kolejne rekordy. Amatorzy sauny mogli korzystać z Biosauny mieszczącej się na dachu Tatralandii.

Andrea Lehotska, brand manager Tatralandii, powiedziała: „W tym roku Celtycki Świat Saun w Tatralandii wprowadził kolejną nowość – codziennie, między godz. 9 a 11, z sauny mogą korzystać dzieci, oczywiście pod opieką dorosłych. Wprowadziliśmy to rozwiązanie gdyż wiem jak bardzo rodzicom zależało na tym by ich pociechy mogły korzystać z dobrodziejstw saun.”