Linie Lufthansa Group – więcej lotów międzykontynentalnych

archiwum Lufthansa Group

Od 8 listopada 2017 Lufthansa poleci bezpośrednio z Berlina do Nowego Jorku pięć razy w tygodniu.

W każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę o godz. 17:35, Airbus A330-300 wystartuje w zachodnim kierunku i wyląduje na lotnisku im. J. F. Kennedy’ego o godz. 21:35. Rejs powrotny z Nowego Jorku zaplanowano późnym wieczorem, a na lotnisku Tegel samolot wyląduje następnego dnia o godz. 12:15. Po raz pierwszy od 2001 roku Lufthansa będzie stacjonować maszynę długodystansową w stolicy Niemiec.

Trasa Düsseldorf – Miami zostanie przywrócona w zimowym rozkładzie 2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie pasażerów z Nadrenii Północnej-Westfalii. Połączenia będą wykonywane 3 razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę i piątek począwszy od 8 listopada 2017. Miasta dzieli 9-godzinny rejs. Samolot wystartuje o godz. 12:05 i dotrze na Florydę o 17:50. Rejs powrotny na pokładzie Airbusa A330-300 będzie odbywał się o godz. 19:30. Maszyna wyląduje w Düsseldorfie następnego ranka o godz. 9:30.

Na wszystkich nowych trasach pasażerowie mogą rezerwować miejsca w trzech klasach podróży: Biznes, Ekonomicznej Premium oraz Ekonomicznej.

Eurowings również rozszerza swoją ofertę rejsów międzykontynentalnych w nadchodzącym zimowym rozkładzie, zarówno z Kolonii/Bonn jak i Düsseldorfu. 8 listopada do floty sześciu Airbusów A330 Eurowings stacjonujących obecnie w Kolonii/Bonn, dołączy siódma maszyna, która początkowo obsłuży trasy na Karaiby z Düsseldorfu.

Eurowings ma w planach dalszy rozwój siatki połączeń międzykontynentalnych w letnim rozkładzie 2018, zwiększając flotę do 10 maszyn. Ekspansja da linii budżetowej silną pozycję w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii, skąd co najmniej siedem maszyn dalekodystansowych obsłuży różne kierunki. Nowe trasy obejmą popularne destynacje w USA, na Karaibach, ale także na Dalekim Wschodzie. Nowe trasy Lufthansy z Berlina do Nowego Jorku i z Düsseldorfu do Miami również zostaną przeniesione do Eurowings w lecie 2018, tym samym dodając lotnisko Berlin Tegel do międzykontynentalnej siatki tego przewoźnika.

Thorsten Dirks, członek zarządu Lufthansy i prezes Eurowings, powiedział: „Będziemy w stanie bardziej zaangażować się w Düsseldorfie jeśli lotnisko zapewni sprzyjające parametry ekonomiczne, a przede wszystkim sukcesywnie lepsze parametry operacyjne. Jako największa linia w Nadrenii Północnej-Westfalii, Eurowings już odgrywa kluczową rolę na lotnisku w Düsseldorfie, zwłaszcza zapewniając pasażerów na rejsy międzykontynentalne partnerom ze Star Alliance: Singapore Airlines, Air China oraz All Nippon Airways.”

Eurowings w przyszłym roku zaoferuje również nowy trasy dalekodystansowe z Monachium. Z końcem marca na lotnisku w Monachium stacjonować będą trzy Airbusy A330 do obsługi tych tras.