Nowe trasy w zimowym rozkładzie Lufthansa Group

archiwum Lufthansa Group

W nadchodzącym zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017, linie Lufthansa Group zaoferują klientom 19 838 połączeń tygodniowo na całym świecie. 255 destynacji w 101 krajach będzie dostępnych poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli i dzięki połączeniom bezpośrednim.

Uzupełnieniem rozkładu będzie ponad 18 000 połączeń na zasadach code-share oferowanych przez 30 partnerskich linii, obejmujących praktycznie cały świat. Zimowy rozkład rejsów zacznie obowiązywać w poszczególnych liniach grupy od niedzieli 30 października 2016 do soboty 25 marca 2017.

Lufthansa
W zimowym rozkładzie Lufthansa zaoferuje 194 połączenia i około 9 668 rejsów tygodniowo. Lufthansa ponownie dodaje rejs z Frankfurtu do Kapsztadu do zimowego rozkładu. Od 2 grudnia 2016 maszyny będą startować z Frankfurtu w każdą środę, piątek oraz niedzielę.
W zimie pasażerowie polecą również do San Jose (USA) w Dolinie Krzemowej, a także do atrakcyjnych destynacji wakacyjnych takich jak Mauritius, Malé (Malediwy) i Cancún (Meksyk). Lufthansa znacznie zwiększyła liczbę rejsów do Nairobi (Kenia), Dallas (USA) i Poona (Indie).
Funchal (Madera) uzupełni europejską siatkę połączeń od 29 października 2016 z jednym połączeniem w tygodniu.
Lista nowych połączeń w Europie obejmuje także Tromsø (Norwegia) i Ivalo (Finlandia) z jednym połączeniem tygodniowo. Wakacyjny kierunek Tirana (Albania) pozostanie w zimowym rozkładzie z jednym rejsem dziennie. Zwiększy się także liczba połączeń z Frankfurtu do Friedrichshafen.

Lufthansa zwiększa również liczbę połączeń na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od zimowego rozkładu pojawi się 6 dodatkowych rejsów w tygodniu. Nowe rejsy będą realizowane w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem soboty. Łącznie w zimowym rozkładzie pasażerowie wrocławskiego lotniska będą mieli do dyspozycji trzy połączenia dziennie do Frankfurtu od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, a w sobotę dwa.

W nowym rozkładzie pojawi się całoroczne połączenie z Monachium do Marrakeszu (Maroko). Od 30 października maszyny zabiorą pasażerów do marokańskiego miasta dwa razy w tygodniu. Nowością są również rejsy do Denver (USA) i Teheranu (Iran), a połączenia do Los Angeles, Miami (USA) i Tel Avivu (Izrael) zyskają dodatkowe rejsy.

Debreczyn (Węgry), Odessa (Ukraina) i Porto (Portugalia) pozostaną w rozkładzie. Pasażerowie po raz pierwszy polecą z Monachium do Rzeszowa zimą. Nowe tygodniowe rejsy uzupełnią oferowanie do Ancony (Włochy) oraz Graz (Austria). Liczba połączeń na Maltę zostanie podwojona.

Austrian Airlines
W zimie 2016/2017, Austrian Airlines zaoferują swoim pasażerom szeroki wybór spośród 130 miast w 56 krajach. Od 25 października Boeing 767 poleci do kubańskiej Hawany raz w tygodniu. Ponadto, do dwóch razy w tygodniu bezpośrednie rejsy wystartują z Wiednia na Malediwy i Mauritius. Linia w zimowym rozkładzie zaoferuje dwa połączenia tygodniowo do Marrakeszu i jedno do Colombo na Sri Lance.

Brussels Airlines
Począwszy od 6 marca 2017 belgijska linia poleci z Brukseli do indyjskiej metropolii Mumbaj 5 razy w tygodniu. Nowy rejs do Toronto (Kanada) wprowadzony w ubiegłym rozkładzie będzie w zimie nadal wykonywany.
Zostanie zwiększona ilość miejsc na popularnych zimowych trasach do Bandżulu (Gambia) oraz Dakaru (Senegal). Częściej będą obsługiwane również trasy do Entebee (Uganda) oraz Kigali (Rwanda).
W porównaniu z poprzednim okresem zimowym, Brussels Airlines znacznie poszerzyło swój rozkład, dodając trasy z Brukseli do Porto (Portugalia), Neapolu (Włochy), Belfastu (Irlandia), Norymbergi (Niemcy) oraz Nantes (Francja). Oprócz tego, przewoźnik zwiększa liczbę cotygodniowych rejsów do Lizbony (Portugalia), Malagi, Teneryfy (Hiszpania), Edynburga (Wielka Brytania) oraz Billund (Dania).

Eurowings
W nowym, zimowym rozkładzie połączeń Eurowings zaoferuje kolejne połączenia z Austrii. Po raz pierwszy flota Eurowings będzie latała z najnowszej bazy w Salzburgu sześć razy w tygodniu do Zurychu (Szwajcaria), trzy razy w tygodniu do Genewy (Szwajcaria), cztery razy w tygodniu do Brukseli (Belgia), pięć razy w tygodniu do Paryża (Francja) oraz trzy razy w tygodniu do Hamburga (Niemcy). Dodatkowo pojawi się siedem rejsów w tygodniu do Kolonii (Niemcy).
Tej zimy wiele nowych i atrakcyjnych tras będzie obsługiwanych również z Wiednia. Pasażerowie Eurowings będą mogli podróżować dwa razy w tygodniu do Malagi, na Fuerteventurę oraz do Las Palmas lub raz w tygodniu udać się do andaluzyjskiej miejscowości Jerez de la Frontera (Hiszpania). Rzym oraz Piza wzbogacą siatkę połączeń do Włoch. Egipskie słońce czeka na pasażerów podróżujących z Wiednia do Marsa Alam (Egipt), dzięki jednemu rejsowi w tygodniu. Z taką samą częstotliwością odbędą się połączenia do Faro (Portugalia). Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń do Norymbergi (Niemcy) jedenaście razy w tygodniu przez całą zimę. Dzięki rozbudowaniu rozkładu rejsów z nowej bazy w Wiedniu, pasażerowie będą mogli po raz pierwszy skorzystać z 18 nowych tras.

W trakcie sezonu zimowego, siatka międzykontynentalna zostanie poszerzona o trasę z Kolonii do Hawany (Kuba) obsługiwaną raz w tygodniu. Zostanie również uruchomiona trasa w obie strony z Kolonii do Miami (USA). Ta amerykańska destynacja po raz pierwszy pojawiła się w letnim rozkładzie rejsów 2016. Z Kolonii pasażerowie częściej polecą do Varadero (Kuba), Phuket (Tajlandia) oraz na Mauritius.

Kierunki takie jak Lanzarote, Fuerteventura (Hiszpania) oraz Lizbona (Portugalia) zostaną dodane do listy obsługiwanych połączeń z Dusseldorfu. Tej zimy pasażerowie polecą również z Hamburga na Teneryfę i Fuerteventurę.

SWISS
W nadchodzącym zimowym rozkładzie połączeń nowa flota międzykontynentalna SWISS (Boeing 777-300ER ) zostanie po raz pierwszy skierowana na trasy do Miami i San Francisco. Począwszy od 3 marca 2017 roku, nowym sztandarowym połączeniem będzie codzienny rejs do Singapuru. Aktualnie, ta trasa jest obsługiwana trzy razy w tygodniu przez Boeinga 777-300ER. Zimą SWISS zwiększy również częstotliwość połączeń do Hamburga, Berlina (Niemcy), Krakowa i Belgradu (Serbia). Między 4 a 25 lutego SWISS będzie oferował także wiele nowych połączeń pomiędzy Zurychem, Sion (Szwajcaria) oraz Londynem (Wielka Brytania), odpowiadając na zainteresowanie turystów o tej porze roku. Tej zimy SWISS wprowadzi również większą flotę na trasy do Hiszpanii (Barcelona, Madryt, Walencja), Portugalii (Lizbona) oraz Włoch (Rzym, Florencja).

W nowym zimowym rozkładzie rejsów 2016/2017 SWISS oferuje 100 połączeń do 44 krajów.

Ponadto, w sezonie zimowym 2016/2017 SWISS oferuje połączenia do wielu miejscowości wypoczynkowych na całym świecie wraz ze swoim partnerem Edelweiss. Częściej obsługiwane będą trasy na Wyspy Kanaryjskie. Po raz pierwszy połączenia na Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę i Lanzarote (Hiszpania) odbędą się pięć razy w tygodniu. Pasażerowie będą mieli również możliwość skorzystania z połączeń do Sewilli, zaplanowanych dwa razy w tygodniu.