Linie Emirates: na lotniskach pasażerowie będą rozpoznawani biometrycznie

fot. Emirates

We współpracy z Generalną Dyrekcją ds. Rezydencji i Spraw Cudzoziemców w Dubaju (GDRFA) linie lotnicze Emirates wprowadzają do swojej oferty dla podróżnych z zagranicy możliwość przyspieszenia procedur lotniskowych dzięki wykorzystaniu danych biometrycznych.

Umowę podpisali Jego Ekscelencja generał porucznik Mohamed Ahmed Al Marri, dyrektor generalny GDRFA w Dubaju, oraz Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates. Uroczystość odbyła się w obecności kilku wyższych rangą urzędników z obu stron.

Strategiczne partnerstwo między GDRFA i Emirates to pierwsza tego typu umowa na świecie, która jest wspólnym wysiłkiem na rzecz dalszej poprawy innowacyjnych i cyfrowych doświadczeń podróżnych odwiedzających Dubaj. Umowa usprawnia procedury ruchu pasażerskiego w Terminalu 3 Międzynarodowego Lotniska w Dubaju oraz zapewnia szybsze i bardziej efektywne korzystanie z lotniska zarówno podróżnym, którzy mają przesiadkę w Dubaju, jak i tym, którzy przylatują do Dubaju jako miejsca docelowego.

“Dubaj jest jednym z najbardziej pożądanych destynacji na świecie, a w 2022 r. przybyło tutaj już ponad 8 milionów turystów. W dalszym ciągu wspieramy naszych kluczowych partnerów, dążąc do doskonałości i innowacji w pozycjonowaniu Dubaju jako wiodącego centrum biznesowego i ośrodka turystycznego na świecie” – powiedział Jego Ekscelencja generał porucznik Mohammed Al-Marri.

“Emirates nieustannie inwestują w poprawę jakości obsługi klientów. Dziękujemy GDFRA za poszerzenie możliwości współpracy, komunikacji i koordynacji w celu zwiększenia wartości usług Emirates, dzięki czemu nasi międzynarodowi pasażerowie mogą „latać lepiej” z Emirates” – podkreślił wagę i wartość umowy Adel Al Redha.

Korzystając z technologii rozpoznawania biometrycznego i wstępnie wypełnionej bazy danych biometrycznych GDRFA w celu identyfikacji podróżnych w wielu punktach na lotnisku, pasażerowie będą mogli szybko przejść przez odprawę, poczekalnie, boarding i kontrolę imigracyjną w Terminalu 3 Międzynarodowego Lotniska w Dubaju.

Systemy sztucznej inteligencji rozpoznają ich unikalne rysy twarzy i połączą się z ich paszportem w celu natychmiastowej weryfikacji tożsamości. Ta usługa była wcześniej dostępna tylko dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich i obywateli państw GCC, pasażerowie międzynarodowi będą mogli z niej korzystać już w 2023 r. Wystarczy, że wyrażą na to oficjalną zgodę za pomocą aplikacji Emirates, w kioskach do samodzielnej odprawy lub osobiście przy stanowiskach odprawy na lotnisku.

Emirates i Gulf Air aktywują partnerstwo code-share