Linie Buzz rekrutują pilotów-kadetów Polsce

Gamechanger B737-8200
Gamechanger B737-8200 w barwach Buzz / fot. MM

Linie lotnicze Buzz, należące do grupy Ryanair, ogłosiły akcję rekrutacji pilotów-kadetów w Polsce. Wybrani kandydaci zostaną przeszkoleni według najwyższych standardów, zdobywając uprawnienia do wykonywania lotów najnowszą flotą Boeing 737-8200.

Program kierowany jest do adeptów szkół lotniczych. W ciągu następnych 3 lat Buzz planuje zrekrutować 300 kadetów, w tym do końca 2022 roku około 100.

Flota Buzz liczy obecnie 56 samolotów – 46 Boeing 737-800 oraz 10 Boeing 737-8200 – i wzrośnie do 60 samolotów w sezonie letnim 2022.  Buzz oferuje kadetom szeroki wybór baz operacyjnych, atrakcyjne wynagrodzenie i szybki rozwój zawodowy.

Osoby zainteresowane pracą pilota, które nie posiadają jeszcze licencji, zachęcamy do zapoznania się z Programem Mentorskim Ryanair, realizowanym we współpracy z Bartolini Air w Łodzi. Ten 18-miesięczny intensywny program szkoleniowy jest idealną ścieżką do uzyskania licencji pilota i przystąpienia do kursu Boeing 737 Type Rating.

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz powiedział: „Jest to nasza pierwsza akcja rekrutacyjna pilotów kierowana bezpośrednio do absolwentów szkól lotniczych w Polsce. W tym roku spodziewamy się 100 kadetów, oferując światowej klasy szkolenia oraz możliwość wykonywania lotów na najmłodszej flocie w Europie. Każdy młody adept szkoły lotniczej ma niepowtarzalną szansę rozpoczęcia kariery pilota w Polsce już teraz i zostanie w przyszłości Kapitanem Boeing`a 737.

Wszyscy ci, którzy dopiero rozważają rozpoczęcie szkolenia lotniczego powinni zapoznać się z Programem Mentorskim Ryanair oferowanym przez Bartolini Air, jedynej szkole lotniczej w Centralnej Europie stale współpracującej z Grupą Ryanair. To najlepszy i najszybszy na rynku sposób na uzyskanie licencji pilota.”

 Bartłomiej Walas, prezes Bartolini Air dodał: „Jesteśmy bardzo dumni, że jako jedyny ośrodek szkoleniowy w regionie oferujemy Program Mentorski Ryanair, dzięki któremu młodzi ludzie zyskują 98-procentową szansę na pracę pilota u największego przewoźnika w Europie. Szkolenia na takim poziomie merytorycznym i z takim prawdopodobieństwem zdobycia zatrudnienia jeszcze w historii polskiego lotnictwa nie było.”

Nowy Boeing “gamechanger” we flocie Ryanair Buzz ma wspomóc loty z Modlina na obłożonych kierunkach