Leo Express: codzienne połączenie kolejowe z Pragi do Krakowa,

archiwum Leo Express

Od 28 czerwca Leo Express zacznie obsługiwać codzienne połączenie kolejowe między Czechami a Krakowem. Obecnie na tej linii funkcjonuje jedynie bardzo popularne połączenie weekendowe.

Czeska firma pozostaje nadal jedynym prywatnym przewoźnikiem kolejowym realizującym pasażerskie przewozy w Polsce. Połączenie to będzie skomunikowane z linią autobusową z Krakowa do Lwowa na Ukrainie, które będzie obsługiwane przez nowe, bardziej komfortowe autobusy.

W Krakowie pasażerowie mogą wypróbować usługę Door2Door i przyjechać na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta.

Od 1 czerwca Leo Express wydłuża również dotychczasowe połączenie minibusowe Ostrawa-Katowice Airport. Wybrane kursy z katowickiego lotniska pojadą dalej do Krakowa przez Oświęcim – Muzeum Auschwitz, park rozrywki Energylandia w Zatorze i lotnisko Balice.

Połączenie minibusów między Krakowem a Koszycami zostanie również przedłużone do lotniska w Koszycach i zapewni również możliwość dotarcia do winnicy Grand Bari Tokaj.

Peter Köhler, dyrektor generalny Leo Express, powiedział: „Polacy pokochali markę Leo Express. Nasze popularne połączenie na trasie Praga – Kraków będzie teraz kursować codziennie. Wydłużmy również połączenie minibusowe z Bogumina, które będzie także zatrzymywać się w Krakowie. Stamtąd nasze połączenia będą się łączyć z kursem do Lwowa na Ukrainę.”

Leo Express rozpoczął działalność na polskich torach jako pierwsza czeska firma i jedyny prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w zeszłym roku. 20 lipca 2018 r. pierwszą jazdę pobłogosławił arcybiskup klasztoru Břevnov Peter Prokop Siostrzonek. Popularna linia, która jest obecnie obsługiwana w weekendy, stanie się codziennym połączeniem od 28 czerwca do 2 września. Następnie powróci do weekendowego rozkładu jazdy. W Krakowie pasażerowie mogą skorzystać z wyjątkowej usługi Door2Door – przejazdu minibusem na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta. Podróżujący będą mogli również przesiąść się na autobus do Lwowa na Ukrainie.