Le Boat oferuje rejsy barkami w Polsce

wójcik.pl

Od sezonu letniego 2014 światowy potentat w organizacji wypoczynku na barkach otwiera oddział w Polsce. Bazą floty pływających domów będzie Eko Marina w Giżycku na Mazurach.

Le Boat jest częścią firmy TUI Marine, specjalizującej się w ofercie wypoczynku dla wodniaków, posiadającej jedną z największych na świecie flot jachtów i barek. Tzw. houseboaty – czyli pływające domy, pozwalają na aktywne spędzenie letniego czasu – w przeciwieństwie do innych form aktywności żeglarskiej – prowadzenie barki nie wymaga posiadania żadnych uprawnień i szczególnych umiejętności.

Konrad Korzonek, dyrektor generalny Le Boat w Polsce powiedział: “Od wielu lat obserwujemy ogromne zainteresowanie turystyką barkową Europie. Wprowadzając bogatą ofertę Le Boat do naszego kraju chcemy zachęcić wodniaków z Polski i zagranicy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych akwenów Europy – Wielkich Jezior Mazurskich.”

Z tego właśnie powodu za bazę floty wybrano Giżycko na Mazurach. Tam też powstały już pierwsze trasy dla barek, obejmujące akweny północnych i południowych szlaków jezior mazurskich.

Justyna Szostek dyrektor Warminsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej skomentowała: “Jesteśmy dumni z tego, że Le Boat rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce właśnie u nas. Mazury z całą siecią jezior i kanałów idealnie nadają się do niespiesznego wypoczynku na barce. A świetne infrastruktura i mnóstwo atrakcji przyrodniczych to atuty, które od lat przyciągają tu turystów z całego świata. Teraz mamy szansę i kolejny argument za tym, aby zaglądało tu jeszcze więcej wodniaków.”

Le Boat i Mazurska Organizacja Turystyczna planują wspólne działania informacyjne i promocyjne, których celem będzie pokazanie Wielkich Jezior Mazurskich jako miejsca, gdzie na bezpieczny, aktywny wypoczynek mogą sobie pozwolić także ci, którzy nie posiadają licencji żeglarskich.

Radosław Wiśniewski z Mazurskiego WOPR-u ocenił: “Houseboating to coraz bardziej atrakcyjna forma wypoczynku na Mazurach. Zwłaszcza dla większych grup czy rodzin. Dzieje się tak, ponieważ koszt wynajęcia barki jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z ceną stacjonarnych noclegów na Mazurach, a pływanie – bezpieczne.”

Tworząc bazę w Giżycku Le Boat dołączyła wodne szlaki Wielkich Jezior Mazurskich do oferty wodnego wypoczynku w całej Europie, gdzie firma oferuje ponad 100 różnych tras, które można przemierzać na pokładach komfortowych barek. Już wiosną 2014 roku pierwsze barki klasy Nautiner 40 oraz Nautiner 38 zostaną zwodowane na Mazurskich Jeziorach.
Więcej na stronie: www.leboat.com.pl