Łatwiej o wizy do Kataru

Linie lotnicze Qatar Airways w tym miesiącu wprowadziły nowy system obsługi wizowej online dla wiz turystycznych do Kataru. Usługa jest dostępna dla pasażerów Qatar Airways przez stronę internetową www.qatarairways.com.

Rzecznik prasowy Qatar Airways powiedział: „Nowy system ułatwia proces składania wniosków o wizy turystyczne do Kataru dla pasażerów spełniających wymogi do uzyskania wiz. Dodatkowo pasażer zyskuje możliwość śledzenia status swojego wniosku wizowego online.”
Jedyne dostępne wizy to jednomiesięczne turystyczne, które muszą zostać wykorzystane w 60 dni od daty wystawienia. Ważność wizy i okres objęty wizą nie mogą ulec przedłużeniu. Uzyskanie wizy trwa około 10 dni, której koszt wynosi 55 USD na osobę. Opcja procedury przyspieszonej dostępna jest za 120 USD na osobę i trwa ok. 7 dni. Opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi.
W celu uzyskania wizy katarskiej z pomocą Qatar Airways wymagane jest wypełnienie następujących formalności. Wnioskodawcy muszą posiadać potwierdzony bilet z i do Dohy zakupiony na przelot Qatar Airways. Muszą oni również posiadać ważną rezerwację hotelową dokonaną przez Discover Qatar – biuro podróży linii lotniczych, ponieważ wiza zostanie udzielona jedynie na czas przebywania w hotelu. Na koniec maksymalny pobyt w Katarze może wynosić 30 dni i może być jedynie w celu turystycznym. Więcej informacji na stronie: www.qatarairways.com