Kup kawałek samolotu Emirates, czyli kolekcja akcesoriów dająca nowe życie starym maszynom

Emirates tworzy kolekcę z recyklingowanych części wystroju samolotów A380 i 777
Samoloty Airbus A380 i Boening 777 dostaną nowe życie jako wyjątkowa skórzana galanteria

Emirates wprowadza do sprzedaży wyjątkową kolekcję. Bagaże, torby i akcesoria zostały wykonane ze zrewitalizowanych materiałów pochodzących ze zmodernizowanych samolotów. To wyjątkowa okazja by mieć u siebie kawałek  Airbusa A380 lub legendarnego Boeinga 777.

Limitowana seria obejmuje wybór walizek, plecaków, toreb, portfeli, kosmetyczek, pasków, a nawet butów. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane i wykonane przez krawców Emirates w Dubaju. Start sprzedaży planowany jest na 2024 rok w oficjalnych sklepach Emirates, a cały dochód zasili konto Fundacji Emirates Airline.

Surowiec pochodzący z wnętrz samolotów

Materiały użyte do stworzenia tej wyjątkowej kolekcji są pozyskiwane z ikonicznego samolotu Emirates A380 oraz z samolotów 777. Jest to więc niepowtarzalna okazja, aby posiadać kawałek historii. W torbach i walizkach wykorzystano różnorodne materiały, jak np.: aluminiowe zagłówki, skórę z kanap z salonu pokładowego A380, pasy bezpieczeństwa, a nawet futro z fotela kapitana. Z 16 zmodernizowanych samolotów zostało już odzyskanych ponad 14 tys. kg materiałów. W planach jest jeszcze przerobienie i wykorzystanie 270 kg skóry i 627 kg tkaniny na każdy zmodernizowany samolot.

Każdy element jest wykonywany ręcznie i na zamówienie, dlatego klienci będą mogli spersonalizować swoje torby, walizki lub etui na dokumenty. Już wkrótce miłośnicy lotnictwa i nietuzinkowych przedmiotów, będą mogli zarejestrować się w Emirates Store, aby zgłosić swoje zainteresowanie. Produkty będą dostępne w limitowanej ilości.

Materiały, które szkoda zmarnować

Wykorzystane materiały to wysokiej jakości czysta skóra z foteli klasy pierwszej oraz foteli kapitana, a także tkaniny na siedzenia wykonane w 95 proc. z wełny. Wszystkie materiały są najpierw świeżo wyprane, a następnie dokładnie oczyszczone ręcznie. Skóra jest kondycjonowana, jeśli to konieczne, a następnie gruntownie zdezynfekowana. Do toreb i walizek dodawane są nowe podszewki, a także funkcjonalne zamki błyskawiczne.

“W Emirates jesteśmy zobowiązani do nieustannego doskonalenia naszych działań z zakresu zrównoważonego rozwoju” – powiedział Ahmed Safa, Dyrektor Naczelny ds. Inżynierii Emirates “Wiedzieliśmy, że te materiały mogą dostać drugie życie, ponieważ początkowo były bardzo wysokiej jakości. Daliśmy wyzwanie naszemu zespołowi, by był tak kreatywny i innowacyjny, jak to tylko możliwe. Mamy własny warsztat akcesoriów w Emirates Engineering Centre w Dubaju! Dla naszego zespołu jest to projekt pełen pasji i jesteśmy ogromnie dumni z tego, jak doskonale wpisuje się w nasze cele oraz to, że cały dochód będzie przekazywany na Fundację Emirates Airline.”

Projekt modernizacji w Emirates

W sierpniu 2022 roku Emirates podjęło największy znany projekt unowocześniania floty mający na celu podniesienie jakości obsługi klientów. Emirates planuje zmodernizować wnętrza całych kabin 120 swoich samolotów Airbus A380 i Boeing 777 – dwóch największych typów samolotów pasażerskich, które obecnie są w użyciu. Projekt jest zarządzany przez zespół Emirates ds. Inżynierii i jest przedsięwzięciem, które potrwa jeszcze minimum 2 lata. Po odnowieniu 67 samolotów A380 i ich powrocie do służby, modernizacji zostaną poddane 53 samoloty 777. W planach jest zainstalowanie prawie 4 tys. zupełnie nowych foteli w klasie Premium, odnowienie 728 apartamentów w klasie Pierwszej. W klasie Biznes 5 tys. miejsc zostanie zmodernizowanych po zakończeniu projektu.