Kuba – bezpłatny test po przylocie, obowiązkowe ubezpieczenie na leczenie COVID-19

Można latać n Kubę bez testów
Hawana/fot. archiwum cuba tourism board

Turyści podróżujący na Kubę nie muszą przed wylotem okazywać wyników testu na obecność koronawirusa. Bezpłatne testy będą obowiązkowe po przylocie na wyspę. Koszt testu będzie pokrywany z opłaty sanitarnej, która będzie wliczona w koszt biletu lotniczego.

Wszyscy pasażerowie będą zobowiązani do złożenia oświadczenia zdrowotnego – dokument będą otrzymywać na pokładach samolotów. Obowiązkowe jest również posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID 19.

W środkach transportu obowiązuje noszenie masek ochronnych.

Natomiast w hotelach nie obowiązują żadne ograniczenia.

Wszystkie obiekty związane z działalnością turystyczną w kraju, w tym lotniska, terminale rejsowe i porty, zostały objęte odpowiednimi procedurami higieniczno-sanitarnymi, tak aby zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo naszych gości. Procedury te są certyfikowane i zatwierdzane przez kubańskie Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Turystyki i zostały opracowane w oparciu o zalecenia i wymogi organizacji międzynarodowych.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, osoby z objawami będą przetransportowane do szpitala (wyposażonego w wysoko wykwalifikowany personel i niezbędny sprzęt gwarantujący szybki powrót do zdrowia), zaś osoby bez objawów pozostaną w swoim hotelu lecz zostaną przeniesione do specjalnie wydzielonej strefy dla osób chorych tak aby nie mieć kontaktu z innymi gośćmi hotelu.

Maroko chce przyjąć zagranicznych turystów. Jednym z warunków są testy