Krystyna Hartenberger-Pater odchodzi z PROT, jej następcą Łukasz Magrian

archiwum Krystyny Hartenberger-Pater

Od 1 sierpnia Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor zarządzająca w Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, przestanie pełnić swoje obowiązki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jej następcą zostanie Łukasz Magrian, jej zastępca.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna nie po raz pierwszy daje przykład reszcie kraju, jak prowadzić bez trzęsień ziemi politykę kadrową.

Poprzednio Krystyna Hartenberger-Pater objęła swoje stanowisko będąc zastępcą dyrektora i zastępując Wojciecha Krefta.

Krystyna Hartenberger-Pater , powiedziała: „PROT to dla mnie przede wszystkim 13 lat życia, które ukształtowało moją osobowość. To czas niesamowitych doświadczeń zawodowych, odważnych projektów ale i wartościowych relacji. Czas jednak oddać pole do działania nowej energii, liderowi, który ze świeżą wizją pokieruje zespołem cudownych, pełnych pasji ludzi i profesjonalistów w swojej dziedzinie., Pozostawiam zatem PROT w dobrych rękach, z ogromną dumą i radością patrzeć będą jak dalej się rozwija i gna do przodu.
PROT to dobrze zaprogramowana i rozpędzona maszyna, cieszę się, że mogłam przyczynić się do rozwoju i umocnienia jego pozycji w strukturach turystycznych, a kreowanie marki regionu pomorskiego to najcenniejszy etap mojego życia zawodowego.”

Krystyna Hartenberger-Pater z branżą turystyczną związana od 13 lat, z wykształcenia geograf społeczno – ekonomiczny, specjalizujący się w pozyskiwaniu środków unijnych, jak i zarządzaniu projektami jednak spełnia
się w marketingu terytorialnym. Od kwietnia 2012 dyrektor zarządzający w Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Odpowiada za opracowanie i wdrażanie strategii marketingowych na rynkach zagranicznych oraz kreowanie turystycznego wizerunku regionu.
Zwolenniczka niestandardowych i odważnych rozwiązań, inicjatorka projektu Pomorskie Prestige ukierunkowanego na budowanie marki premium regionu pomorskiego. Za główny cel stawia sobie współpracę z branżą turystyczną w zakresie rozwoju i promocji oferty turystyki przyjazdowej, jak również sieciowania jej sprzedaży zagranicą. Pomysłodawca INcoming Poland – jedynego w Polsce spotkania networkingowego dedykowanego branży, a organizowanego przez region.
Odznaczona przez Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki, a w 2017 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce portalu waszaTurystyka.pl. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 7 letniej Neli, na którą przelewa pasje do gotowania, sportów zimowych i biegów przeszkodowych.

Od lipca rozpoczyna się nowa kadencja Zarządu PROT, który podejmie oficjalną decyzję o mianowaniu nowego dyrektora, ale wybór Łukasz Magrian, wydaje się jedynym logiczny, bo jest gwarantem sprawnej kontynuacji i dalszego rozwoju.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Krystyna Hartenberger-Pater będzie zarządzać pracą 32. pietra, jak i odpowiadać za dział zagranicznej sprzedaży, PRu i marketing wszystkich 3 pięter w nowym biurowcu Oliwia Star (otwarcie 14 lipca). Na wspomnianym 32. piętrze znajdzie się ogólnodostępna przestrzeń widokowa (wraz z zewnętrznym tarasem), na 33. otwarta zostanie restauracja Arco, a 34. – centrum konferencyjne. Olivia Star ma 180 metrów wysokości a