Krakowskie Seminarium Turystyki Medycznej już 15 grudnia

W czwartek (15 grudnia), odbędzie się po raz pierwszy Krakowskie Seminarium Turystyki Medycznej. Seminarium stanowi kontynuację Krakowskich Kongresów Turystyki Medycznej i poświęcone będzie medycynie sportowej i rehabilitacji. Dobór tematyki stanowi odpowiedź na wzrost zainteresowania tymi usługami w ofercie medycznej Krakowa.

Turystyka medyczna, rozumiana jako podróż poza własny region lub kraj w celach leczniczo-wypoczynkowych, jest stale nabierającą na znaczeniu gałęzią przemysłu na całym świecie. Dzięki rozwojowi i postępującej globalizacji, popularność Krakowa jako jednego z kierunków turystyki medycznej wyraźnie wzrosła. Dodatkowo, w ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie opieką zdrowotną dla osób uprawiających sport zawodowo lub amatorsko. Ten aspekt nabiera szczególnego znaczenia w kontekście III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

Dziś pacjenci decydują się na podróż za granicę nie tylko po to, by skorzystać z atrakcyjnych cen, ale również – a może przede wszystkim – z usług światowej klasy specjalistów. Kraków natomiast posiada wyjątkowy potencjał w tej dziedzinie, który mamy szansę wspólnie rozwijać i propagować. Dlatego w seminarium wezmą udział najlepsi praktycy, którzy omówią zagadnienia związane z medycyną sportową oraz zastanowią się nad tym, w jaki sposób rozwijać turystykę medyczną jako filar polityki zrównoważonej turystyki Krakowa.

Seminarium odbędzie się w pałacu Potockich w czwartek, 15 grudnia i potrwa od godz. 10:00 do 15:00. W wydarzeniu można wziąć udział stacjonarnie (decyduje kolejność zgłoszeń) lub online. Udział jest bezpłatny. Zarejestruj się, aby wziąć udział w konferencji.

Organizatorem jest Gmina Miejska Kraków. Partnerami wydarzenia są Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie i Małopolska Organizacja Turystyczna.