Krakowski startup inwestuje w edukację

archiwum Bidroom

Platforma rezerwacyjna Bidroom.com zdecydowała się podzielić swoją wiedzą i pasją z innymi członkami branży turystycznej.

Prezes zarządu firmy, Michael Ros powiedział: „Bidroom wierzy, że dla każdego biznesu ważną jest współpraca ze szkołami i uniwersytetami, nie tylko by promować jego ideę, ale również by rozmawiać na temat obecnego stanu naszej branży. Nawet w czasach wzrostu gospodarczego kluczowe znaczenie ma znajomość wszystkich zalet i wad rynku. Ponadto, jako startup, który przeszedł wiele faz rozwoju, chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy wkrótce dołączą do branży, a także tymi, którzy już są jej częścią, ale chcą się ciągle uczyć i rozwijać.”

Pod koniec listopada, przedstawiciele Bidroom prowadzili wykłady w WSTE, podyplomowej szkole dla hotelarzy w Krakowie, rozmawiając o aktualnym stanie branży hotelarskiej i pomyśle firmy na biznes.

Niedługo potem, na początku grudnia, grupa studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Windesheim w Holandii odwiedziła biuro Bidroom w Krakowie, gdzie Ros przedstawił prezentację dotyczącą startupu i rozmawiał z nimi o zagrożeniach i zaletach stworzenia nowego biznesu.

Zaledwie kilka dni później Ros, wraz z dyrektorem finansowym Casperem Knieriemem i dyrektorem operacyjnym Marcinem Wesołowskim odwiedzili SHMS – Swiss Hotel Management School w Caux, jednej z najbardziej prestiżowych szkół hotelarskich na świecie. Tam odbyli serię wykładów dotyczących rynku OTA i branży hotelarskiej, a także wiele sesji warsztatowych.

Jeroen Greven, dyrektor akademicki SHMS dodał: “Jesteśmy niezwykle zadowoleni z obecności Michaela Rosa, Caspera Knieriema i Marcina Wesołowskiego w SHMS na naszej Gościnnym Cyklu Mówców (Guest Speaker Series). Ich sesje dotyczące rozwoju rynku OTA i warsztaty na temat przedsiębiorczości były doskonałe i wysoko oceniane przez naszych studentów. Wprowadzając innowacyjne firmy, takie jak Bidroom do SHMS, możemy optymalnie przygotować naszych studentów do funkcjonowania w branży jutra. Z niecierpliwością czekamy na ponowną wizytę zespołu Bidroom w Szwajcarii.”