Kraków – Helsinki Finnairem przez cały rok

archiwum Finnair'a

Od 2 kwietnia Finnair wprowadza całoroczne loty między Helsinkami a Krakowem, do tej pory połączenia te były obsługiwane tylko w sezonie letnim.

Loty na trasie Helsinki – Kraków odbywać się będą cztery razy w tygodniu (od 2 kwietnia do 21 czerwca oraz od 13 sierpnia do 23 października 2015). Połączenia z Krakowa we wtorki i czwartki zostały skoordynowane z długodystansowymi lotami Finnaira do Azji, podczas gdy wieczorne loty piątkowe i niedzielne mają obsługiwać pasażerów docelowo podróżujących do Helsinek.

W szczycie sezonu letniego, od22 czerwca do 12 sierpnia, Finnair doda na tej trasie dwa loty w dni robocze – jeden w poniedziałek i jeden w środę – co zwiększy całkowitą liczbę lotów do sześciu tygodniowo. Od 24 października, przez cały sezon zimowy, Finnair będzie kontynuował loty na trasie Helsinki – Kraków z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Odloty z Krakowa odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele.

Jani Peuhkurinen, dyrektor ds. sprzedaży Finnaira w Europie Wschodniej i Azji, powiedział: „Niedawno ogłosiliśmy otwarcie codziennych połączeń między Helsinkami a Gdańskiem od 11 maja, a teraz z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu całorocznych połączeń do Krakowa – kolejnego popularnego celu podróży zarówno wśród podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych. Jako europejska linia lotnicza obsługująca najwięcej połączeń tygodniowo do wielu azjatyckich miast, mamy dogodną pozycję na rynku, by zaspokoić rosnący popyt na turystyczne i biznesowe podróże pomiędzy Polską a Azją, ale też pomiędzy Polską a Finlandią.”