Korea Południowa w pigułce? Czemu nie? Na azjatycką przygodę zaprasza Logostour

Haedong Yonggungsa Temple in Busan, South Korea.

Najnowsze technologie, ultranowoczesna infrastruktura, wysoko rozwinięty transport i 16 obiektów na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Taka właśnie jest Korea Południowa. Dla nas, Europejczyków, to kraj pełen kontrastów i nieoczywistych połączeń, nadających jej wyjątkowego charakteru.

Harmonia pomiędzy postępem rozwojowym, a niespotykanym gdzie indziej szacunkiem do środowiska naturalnego, to znak rozpoznawczy Republiki Korei. Można o tym wiele czytać, oglądać filmy, słuchać opowieści podróżników, ale żeby to poczuć i zrozumieć, trzeba się tam po prostu wybrać.

Co warto wpisać na listę „must see”? Z całą pewnością Seul i okolice, na których zwiedzanie warto poświęcić przynajmniej trzy dni.  Punktem obowiązkowym na mapie Seulu jest założony 100 lat temu, największy w Korei bazar Gwangjang, gdzie od wejścia poczujecie prawdziwy klimat azjatyckiej wyprawy. Dźwięki, zapachy, kolory – to wszystko tworzy atmosferę, której nie da się zapomnieć. Poza bogactwem tradycyjnych produktów żywnościowych możecie tam podziwiać koreańskie tekstylia – jedwab, satynę i len.

Kolejnym punktem, którego nie można przegapić jest wizyta w Hantangang River Geopark, przez który płynie malownicza, utworzona w wyniku wybuchu wulkanu rzeka Hantan. Park przyciąga turystów ze względu na swoje bogate dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Stamtąd przejazd do Imjingak w strefie zdemilitaryzowanej i rzut oka z tarasu widokowego Dora Observatory na leżące za linią graniczną miasto Kaesong. Park Imijngak powstał w 1972 roku, aby pocieszyć mieszkańców obu stron granicy, którzy nie mogą wrócić do swoich miast, przyjaciół i rodzin z powodu podziału Korei. Obecnie odwiedza go około 1,2 miliona osób rocznie.

XIV wiecznego pałacu królewskiego Gyeongbokgung otoczonego egzotyczną roślinnością nie trzeba specjalnie zachwalać. Tradycyjna architektura zabytkowych pawilonów, w tym 10-piętrowej marmurowej pagody, przyciąga turystów. Do tego spacer po dzielnicy Bukchon Hanok pośród charakterystycznych wiejskich domków i znów jesteśmy całkowicie pochłonięci niepowtarzalnym klimatem tego miejsca. A to dopiero Seul i okolice.

Jeśli czujecie się zachęceni, zapraszamy na wyprawę: Seul – Danyang – Andong – Gyeongju – Busan – Hadong – Gurye – Suwon z biurem podróży Logos Tour. Ta podróż, to 10 dni niezapomnianych wrażeń: widoków, dźwięków, smaków i zapachów.

Szczegóły oferty: https://logostour.pl/oferta/wycieczka-korea-poludniowa

Materiał powstał we współpracy z Visit Korea