Konkurs wrocławskiego lotniska

archiwum lotniska we Wrocławiu

Nowoczesny terminal Portu Lotniczego Wrocław ma już 7 lat. Z tej okazji lotnisko ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest wyjątkowa wycieczka – 18 marca zwycięzcy zajrzą do lotniskowej „kuchni”, wejdą na płytę postojową i drogę startową, zobaczą, jak działają różne lotniskowe służby.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy opisać wybrane, najlepsze wspomnienie związane z wrocławskim portem i umieścić je w komentarzu na lotniskowym fanpage’u.
Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają podwójne zaproszenia na niezwykłą wycieczkę po lotnisku. Uczestnicy zaczną zwiedzanie od strefy ogólnodostępnej, a później będzie jeszcze ciekawiej. To znakomita okazja, by zobaczyć osobiście i od kulis m.in., jak działają i jak są wyposażeni lotniskowi strażacy. A to nie wszystko: będzie też można wejść na płytę postojową, a nawet na drogę startową.

Przemysław Marcinkowski, dyrektor ds. infrastruktury w Porcie Lotniczym Wrocław, który wspólnie z Marcinem Ciupą, kierownikiem operacyjnym portu lotniczego, oprowadzi grupę, powiedział: „Konkurs organizujemy z okazji siódmej rocznicy otwarcia naszego terminalu, docenianego i lubianego przez pasażerów. Chcemy pokazać uczestnikom jak najwięcej, w tym miejsca, do których podróżni na co dzień nie zaglądają.”

Czas na przesyłanie lotniskowych wspomnień na konkurs jest do 14 marca.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Siedem lat temu, po oddaniu do użytku nowego terminalu, pod każdym względem otworzyła się dla naszego portu nowa epoka. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, w którą zresztą sukcesywnie inwestujemy, mamy dziś coraz mocniejszą pozycję na mapie, a wrocławskie lotnisko stopniowo zyskuje ponadregionalne znaczenie.”

Port planuje już przebudowę obiektu (w pierwszym etapie w środku), co pozwoli obsługiwać ok. 5 mln pasażerów rocznie. Co istotne, projekt terminalu od początku przewidywał jego późniejszą, modułową rozbudowę, w trakcie której lotnisko będzie płynnie funkcjonowało. Docelowo, po rozbudowie, przepustowość wrocławskiego portu osiągnie ok. 10 mln pasażerów rocznie.