Konkurs na zdjęcie z Chorwacji rozstrzygnięty

Xenia Chowaniec

Pięć wyróżnionych przez czytelników bloga Cromania.pl, fotografii zostało wyeksponowanych w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 grudnia w ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Twoje zdjęcie w Ambasadzie “

Agnieszka Grudziąż, pomysłodawczyni konkursu oraz autorka bloga Cromania.pl, powiedziała: “Celem konkursu była promocja Chorwacji, jednego z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. „W ramach konkursu wpłynęło 150 zdjęć. Dominował w nich krajobraz morski, co nie jest zaskoczeniem. Chorwacja ma bowiem jedną z najpiękniejszych linii brzegowych w Europie.”

Jury złożone z przedstawicieli Ambasady Republiki Chorwacji, bloga Cromania.pl oraz
sympatyków Chorwacji, wybrało pięć najlepszych zdjęć, których autorami byli:

1. Xenia Chowaniec – zdjęcie wyspa Hvar
2. Kinga Dąbrowska – zdjęcie wyspa Krk, Baška
3. Stanisław Ritter – zdjęcie Porec
4. Damian Piekarczyk – zdjęcie wyspa Hvar
5. Paweł Gęgotek – zdjęcie Makarska

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Ambasadę Republiki Chorwacji, firmę Podravka i Wydawnictwo ExpressMap. Ich zdjęcia będą prezentowane w pomieszczeniach protokolarnych Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Andrea Bekić, Ambasador Republiki Chorwacji, dodała: „Zdjęcia zostaną zaprezentowane w pomieszczeniach protokolarnych. W tych miejscach odbywają się spotkania służbowe, dlatego będzie mi ogromnie miło, chwalić się tym, że te zdjęcia zrobili Polacy. Jest to Chorwacja widziana oczami Polaków, co w pewnym stopniu stanowi syntezę tych dobrych relacji polsko – chorwackich.”

Pełna relacja: http://cromania.pl/wreczenie-nagrod-w-konkursie-twoje-zdjecie-w-ambasadzie/