Kolejny samolot Boeing 737-800 NG w barwach UIA

archiwum UIA

Ukraine International Airlines wzbogaca swoją flotę kolejnym samolotem Boeing 737-800 Next Generation – czwartym z pięciu samolotów, które przewoźnik planuje otrzymać w 2017 roku.

Samolot przeszedł oficjalną procedurę certyfikacji na Ukrainie i otrzymał numer rejestracyjny UR-PSY. Maszyna została wyprodukowana w 2006 roku a przed przejściem do służby w UIA została poddana odświeżeniu i rewitalizacji. Samolot, mieszczący 186 foteli w konfiguracji dwuklasowej – klasa bizness i klasa ekonomiczna, UIA przeznaczy na trasy średniego dystansu. UR-PSY wykonał swój pierwszy lot pod kodem PS w poniedziałek, 5 czerwca na trasie z Kijowa do Charkowa.

Eugenia Satska, rzecznik prasowy UIA, powiedziała: “Cieszymy się, że urzeczywistniamy nasze plany odnowienia i powiększenia floty samolotów. Każdy samolot oznacza dodatkową pojemność handlową i zwiększenie oferty lotów dla naszych pasażerów.”

W 2017 roku UIA będzie dalej kontynuowała realizację programu rozbudowy floty. W tym roku przewoźnik planuje otrzymać pięć Boeingów 737 NG, w tym dwa nowe samoloty z linii produkcyjnej Boeinga w Seattle . UIA planuje jednocześnie wycofanie jesienią 2 samolotów typu Boeing 737 Classic. Od 6 czerwca UIA jest w posiadaniu 42 samolotów, w tym 25 samolotów Boeing 737 NG w średnim wieku 9,1 lat a uśredniony wiek floty UIA to 12 lat.