Kolejkowo przenosi się w kwietniu 2021 do Sky Tower

Sky Tower zostanie wzbogacona o Kolejkowo
Wrocławska Sky Tower/fot. materiały prasowe

Kolejkowo, największa w Polsce makieta kolejowa i jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu, zostanie otwarta we wrocławskim Sky Tower na początku II kwartału 2021 roku. Tym samym strefa rozrywki obiektu zyska ponad 1 650 m kw. nowej powierzchni.

Obecna sytuacja wpłynęła na przesunięcie terminu otwarcia Kolejkowa w Sky Tower. Makieta, oprócz prawie pięciokrotnego powiększenia w stosunku do poprzedniej wersji, zostanie także znacznie wzbogacona technologicznie i artystycznie.

W Kolejkowie znajdą się zupełnie nowe sekcje, które z pewnością uatrakcyjnią zwiedzającym odbiór. Przede wszystkim pojawią się dodatkowe elementy ruchome, takie jak latające nad miniaturowym światem samoloty, wyjeżdżające z parowozowni pociągi czy statek płynący po Odrze. Oprócz efektów budzącego się dnia i zapadającej nocy, które funkcjonowały już w Kolejkowie, na makiecie pojawią się realne zjawiska pogodowe – deszcz i burze. Przygotowywana jest także, z zachowaniem maksymalnej ilości szczegółów, jedna z głównych atrakcji ekspozycji – miniaturowy Ratusz we Wrocławiu.

Jakub Paczyński, CEO Fores Sp. z o. o., powiedział: “Staramy się maksymalnie produktywnie wykorzystać obecny okres lockdownu. Nasza modelarnia pracuje na pełnych obrotach, szykując wiele nowości do otwarcia w Sky Tower. Wszystkie nasze miniatury są wykonywane bardzo starannie i ręcznie, a same prace trwają już od kilku miesięcy. Efekty z pewnością zrekompensują wydłużony czas oczekiwania.”

Więcej atrakcji na poziomie +1

Kolejkowo, jeden ze strategicznych najemców Sky Tower, poszerzy wachlarz propozycji spędzania wolnego czasu, dostępnych na poziomie +1 obiektu. Pojawią się tu również inne atrakcje, takie jak stanowiska VR symulujące np. jazdę po torze wyścigowym czy do e-sportu. W 2021 roku znajdzie się tu także powierzchnia dedykowana turystyce z nowym wejściem do Punktu Widokowego oraz kasą biletową.

Piotr Pirogowicz, dyrektor zarządzający w Develia S.A., dodał: “Mamy nadzieję, że rok 2021 będzie bardziej łaskawy dla branży turystycznej niż obecny. Przygotowywane przez nas nowości oraz olbrzymia, tętniąca życiem makieta w skali 1:25 niezwykle precyzyjnie odwzorowująca zabytki Dolnego Śląska i życie jego mieszkańców, z pewnością trafią na listę miejsc do obowiązkowego odwiedzenia we Wrocławiu. Kolejne, mające pojawić się atrakcje, dodatkowo wzbogacą propozycję kulinarną i rozrywkową Sky Tower, budując tym samym nową jakość oferty.”

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piernika