Kolejkowo: emisja akcji pozwoli na otworzenie nowych oddziałów. W planach Warszawa i Gdańsk

fot. Kolejkowo

Pasażerowie, zawiadowcy i konduktorzy Kolejkowa, takie tytuły otrzymało 122 inwestorów, którzy wykupili akcje miniaturowego świata. Zainwestowana przez nich kwota ponad dwóch milionów złotych będzie przeznaczona na rozwój wystaw w kolejnych miastach.

Kolejkowo emisję akcji rozpoczęło 21 września, a jej planowane zakończenie miało nastąpić 31 października. Jednak już trzy dni przed planowanym zamknięciem wpłat zebrano całą kwotę. W trakcie trwania emisji Kolejkowo zostało pozytywnie ocenione przez media oraz otrzymało słoneczko – najwyższą ocenę w historii portalu crowdnews.pl.

“Po zakończeniu emisji odebrałem jeszcze kilka telefonów z chęcią inwestowania w akcje. To co mnie osobiście bardzo cieszy to, że wśród inwestorów jest sporo osób profesjonalnie inwestujących w spółki. Zebraliśmy ponad 2 miliony złotych, co świadczy o zbudowanym przez nas zaufaniu i wartościowej ofercie. Dzięki emisji akcji otworzymy Kolejkowo w kolejnych miastach” – powiedział Jakub Paczyński, prezes zarządu Kolejkowa.

Wyjątkowe w emisji akcji Kolejkowa były też nagrody na inwestorów. W zależności od pakietu inwestorzy otrzymają wykonaną przez modelarzy podobiznę, która stanie na makiecie, miniaturowe mieszkanie z symbolicznym aktem własności, reklamę na miniaturowym billboardzie czy oprowadzenie po wystawie, modelarni oraz centrum sterowania makietą przez prezesa zarządu.

Kwota z emisji ma być zainwestowana w otworzenie wystawy w Warszawie, a potem w kolejnych miastach, m.in. w Gdańsku. Kolejkowo to największa w Polsce wystawa makiet kolejowych, która znajduje się w dwóch lokalizacjach: we Wrocławiu i w Gliwicach. Ponad 1800 m2 ekspozycji, 1 kilometr torowiska, 475 budynków, 6637 figurek, ponad 300 tysięcy zwiedzających rocznie. Firma pochodzi z Jeleniej Góry, miasta położonego na Dolnym Śląsku.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu oraz w galerii Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32 zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kolejkowo rozpoczyna nową kampanię inwestycyjną

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center