Koleje linowe idą do remontu

archiwum PKL

Rozpoczynają się sezonowe przeglądy techniczne w ośrodkach Polskich Kolei Linowych. To jeden z elementów utrzymujących najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientów oraz pracowników firmy. Na Kasprowym Wierchu odbędą się również treningi ratownicze, realizowane cyklicznie przez przedstawicieli PKL i TOPR.

Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po zimie i przygotować je do kolejnego sezonu. Do działania przystosowane zostaną także letnie atrakcje dostępne w ośrodkach, np. zjeżdżalnia pontonowa i rajskie ślizgawki na Górze Parkowej. Wykonanie prac wymaga czasowego wyłączenia kolei z obsługi klientów – poza tymi krótkimi okresami koleje działają zgodnie z harmonogramem.

TERMINY LETNICH PRZEGLĄDÓW KOLEI W OŚRODKACH PKL:

Góra Żar

3 kwietnia – 7 kwietnia

Gubałówka

3 kwietnia – 7 kwietnia

Palenica

3 kwietnia – 14 kwietnia

Góra Parkowa

18 kwietnia – 28 kwietnia

Mosorny Groń

18 kwietnia – 28 kwietnia

Jaworzyna Krynicka

3 kwietnia – 28 kwietnia

Kasprowy Wierch

8 maja – 16 maja

Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL, powiedzial: “Bezpieczeństwo gości i pracowników naszych ośrodków to dla nas priorytet. Spełnienie rygorystycznych wymagań w obszarze usług przewozowych potwierdzają m.in. posiadane przez PKL od 2004 r. międzynarodowe certyfikaty jakości ISO. Utrzymanie ISO wymaga ciągłego wysiłku i zaangażowania kierownictwa spółki i wszystkich pracowników – sezonowe przeglądy techniczne są częścią tych działań.”

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbędą się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden z elementów stałej współpracy obu organizacji, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych.