KLM zmniejszają liczbę połączeń

KLM tnie siatkę połączeń
Embraer w barwach KLM na płycie lotniska/fot. archiwum KLM

Linie lotnicze KLM podjęły decyzję o zmianach w swojej ofercie lotów na terenie Europy w nadchodzącym okresie. Przewoźnik chce utrzymać jak najwięcej kierunków, jednak zredukuje częstotliwość lotów i liczbę dostępnych do sprzedaży miejsc. Liczba lotów z/do 5 miast w Polsce w siatce KLM również zostanie zmniejszona.

W nadchodzących miesiącach KLM będzie oferował loty do około 90-95 proc. ze swoich europejskich destynacji. Na niektórych trasach, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, loty zostaną zawieszone. Całkowita liczba oferowanych do sprzedaży miejsc zostanie dalej zmniejszona z około 50 proc. do 40 proc. w porównaniu z danymi sprzed wybuchu pandemii.

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM będzie realizowana na poziomie około 50-60 proc. pod względem liczby oferowanych miejsc. Wraz z rejsami cargo, KLM będzie oferował łącznie około 65 proc. ze swoich wszystkich lotów.

Tygodniowo z Warszawy będzie latać od 13 do 20 samolotów tygodniowo, Krakowa – od 12 do 14, Gdańska – od 12 do 14, Wrocławia – od 3 do 7, Poznania – od 2 do 5.

KLM zainaugurowały loty z Poznania do Amsterdamu