KLM zainaugurowały loty z Poznania do Amsterdamu

KLM rozszerza sieć połączeń z Polski
Samolot KLM na płycie poznańskiego lotniska/fot. archiwum KLM

W niedzielę KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze oficjalnie zainaugurowały nową trasę: Amsterdam-Poznań-Amsterdam. Poznań to już piąte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu – skąd KLM oferuje loty do Amsterdamu.

Od 25 października holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Amsterdamu.
Początkowo na nowej trasie KLM będzie oferował 5 połączeń tygodniowo, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

Rozkład zaplanowano następująco: samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.

Frantisek Siling, dyrektor generalny Sprzedaży, powiedział: „Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania.

Cały personel KLM, zarówno na ziemi, jak i na pokładzie, jest zaangażowany w zapewnienie naszym pasażerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Podjęliśmy szereg środków ostrożności w czasie lotów i na lotnisku bazowym, a także dostosowaliśmy politykę sprzedaży i zwrotu biletów, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne i bezproblemowe podróże. Mam nadzieję, że ta nowa bezpośrednia trasa między Poznaniem, a Amsterdamem będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy – zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Niderlandami. Naszymi samolotami przybędą też zagraniczni turyści, co przyczyni się do dalszego turystycznego rozwoju Poznania i całego regionu, o tak dużym potencjale historycznym i kulturalnym.” – powiedział – obecny na dzisiejszej inauguracji w Poznaniu.

Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica dodał: „Inauguracja połączenia do Amsterdamu ma znacznie szerszy wymiar, wychodzący znacznie poza fakt wprowadzenie do rozkładu poznańskiego lotniska jednej destynacji.

Od dłuższego czasu zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z linią lotniczą KLM, a całkiem niedawno informowaliśmy o decyzji Królewskiej Holenderskiej Linii Lotniczej, o uruchomieniu relacji Poznań-Amsterdam w rozkładzie Jesień 2020. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu staje się faktem. Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika i regularne loty liniami KLM uznajemy za otwarte.

Ten rok jest wyjątkowy nie tylko dla lotniska w Poznaniu, ale dla całej branży lotniczej. Długi czas wstrzymania ruchu lotniczego w związku ze stanem pandemii, duża niepewność operowania na wielu trasach nie pozwalały na optymistyczne nastroje. Obecna sytuacja, jesienią 2020, także nie jest dla portów lotniczych łatwą. Jednak poznańskie lotnisko podejmuje wszystkie kroki, mimo tych trudności, aby budować ofertę dla spragnionych podróży lotniczych Wielkopolan.

Teraz uruchomione połączenie linii lotniczej KLM z Holandią buduje nasz optymizm na przyszłość, buduje pozycję ofertową naszego lotniska. Amsterdam, to nie tylko miasto docelowe tak ważne dla przedstawicieli biznesu obu miast i krajów, czy dla citybreak’owych wyjazdów, ale otwiera szerokie możliwości podróży międzykontynentalnych tą samą linią lotniczą i to prosto z Poznania. Właśnie teraz, w czasie wielu wyzwań, podróże lotnicze są jeszcze bardziej bezpieczne niż kiedykolwiek, a linie lotnicze KLM oraz Port lotniczy Ławica jesteśmy gotowi, by bezpiecznie, zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, przyjmować na ścieżce pasażerskiej, wszystkich chętnych na lotnicze podróże. Bardzo się cieszymy, że pierwsi pasażerowie na poznańskim lotnisku Ławica właśnie wsiedli do samolotu Królewskiej Linii Lotniczej KLM! Jesteśmy tu po to, aby spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i mamy nadzieję, że to połączenie na długo wpisze się do naszego rozkładu lotów. Teraz wszystko w rękach mieszkańców Poznania.”

https://www.waszaturystyka.pl/air-france-klm-bedzie-wiecej-lotow-z-i-do-polski/