KLM z Airbnb – lot i nocleg w jednym

archiwum KLM

Wyszukiwarka noclegów Airbnb jest dostępna na stronie internetowej klm.pl i klient dokonując zakupu biletu lotniczego, może od razu w prosty i wygodny sposób zarezerwować zakwaterowanie.

Integracja strony KLM z platformą społecznościową to znaczne ułatwienie dla pasażerów w planowaniu wyjazdu, gdyż oferta Airbnb jest bardzo różnorodna, i co ważne, dostępna na każdą kieszeń. Spośród 34 tysięcy miast w 190 krajach można wybrać także bardzo oryginalne miejsca pobytu, jak zamek, nowoczesne studio, prywatny dom, apartament na barce, a nawet igloo.

Aby dokonać rezerwacji zakwaterowania należy na stronie klm.pl w zakładce Przygotuj się do podróży (Prepare for travel) wejść do sekcji Przewodniki (Destination Guide) i wybrać miasto docelowe, następnie Zakwaterowanie (Accommodation), a wyszukiwarka pokaże pełną gamę noclegów dostępnych w interesującym nas miejscu. Ponadto przewodniki turystyczne na stronie KLM pozwolą błyskawicznie znaleźć wiele przydatnych informacji na temat wybranego celu podróży (m.in. dotyczących zabytków, atrakcji turystycznych, transportu, historii), a całość uzupełniają zdjęcia. Opisy i wskazówki dotyczą aż 627 miejsc na całym świecie.

Even Heggernes, Manager Airbnb na kraje skandynawskie i Holandię, powiedział: „„Goście Airbnb oraz podróżni KLM poszukają tych samych rzeczy planując swoją podróż: swojskiego klimatu, niepowtarzalnych doświadczeń, jak i indywidualnego podejścia. Linia KLM dzięki swojej bogatej siatce połączeń oferuje loty do najdalszych zakątków świata, takich jak Bogota i Almaty. Jest więc mnóstwo okazji, aby przyjrzeć się ofercie noclegowej Airbnb w 190 krajach, obejmującej mieszkania, domy, wille, a nawet domki na drzewie, łodzie czy igloo.”

Współpraca KLM z portalem Airbnb rozpoczęła się od konkursu, w którym do wygrania był nocleg w samolocie-apartamencie, ulokowanym w samym sercu lotniska Schiphol w Amsterdamie. Dzięki niecodziennej akcji holenderskiej linii, w gronie szczęśliwców znaleźli się: rodzina z Rotterdamu z czteroletnimi bliźniakami, które po raz pierwszy widziały wnętrze prawdziwego samolotu, para z Rzymu celebrująca urodziny męża oraz dwie przyjaciółki z Jamajki i Stanów Zjednoczonych, które postanowiły spotkać się po latach właśnie w Amsterdamie.