KLM uruchamia internetową weryfikację dokumentów podróżnych

fot. archiwum KLM

Linie KLM uruchomiły nowe internetowe narzędzie pod nazwą „Upload@Home”, za pomocą którego przewoźnik przeprowadza weryfikację dokumentów podróżnych związanych ze stanem zdrowia pasażerów, wymaganych przez kraj docelowy podróży.

Pasażerowie zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do lotu, jeszcze zanim przyjadą się na lotnisko. Dodatkowo Upload@Home pozwala przyspieszyć procedury kontrolne na lotniskach.

Nowa usługa jest na razie dostępna w przypadku wszystkich lotów KLM do Amsterdamu, a także na lotach z Amsterdamu (przez Amsterdam) do: Curaçao, Dubaju, Limy, St Martin, Stambułu, Niemiec i Hiszpanii.
Wkrótce KLM planuje stopniowo udostępniać Upload@Home na kolejnych trasach. Usługa jest bezpłatna, a podróżni mogą z niej skorzystać dobrowolnie.

Podróżni korzystający z Upload@Home mogą z kilkudniowym wyprzedzeniem uzyskać potwierdzenie, że ich dokumenty związane z COVID-19, wymagane przy wjeździe do kraju docelowego, są prawidłowe i kompletne. Dodatkowo, wcześniejsza weryfikacja dokumentów pozwala na przyspieszenie procedur kontrolnych na lotniskach.
Dzięki wprowadzeniu tego innowacyjnego rozwiązania cyfrowego, KLM chce jak najlepiej pomóc swoim klientom w skomplikowanych przepisach wjazdowych, oszczędzić stres i czas spędzony na lotniskach.

Jak to działa?

Internetowa weryfikacja dokumentów podróżnych związanych z COVID-19 jest dostępna w przypadku wszystkich lotów KLM do Amsterdamu, a także na lotach z Amsterdamu (przez Amsterdam) do: Curaçao, Dubaju, Limy, St Martin, Stambułu, Niemiec i Hiszpanii. Wkrótce KLM planuje stopniowo udostępniać Upload@Home na kolejnych trasach. Klienci linii, którzy posiadają bilety na lot do jednego ze wspomnianych miejsc, otrzymują e-mail z zaproszeniem do skorzystania z usługi Upload@Home. Wymagane dokumenty dotyczące COVID-19 należy przekazać do KLM drogą elektroniczną, poprzez stronę KLM najpóźniej do 5 godzin przed wylotem. Wynik weryfikacji jest wysłany e-mailem, zwykle w ciągu jednej godziny.*

Na lotnisku

Podróżni, którzy wcześniej sprawdzili swoją dokumentację zdrowotną online za pośrednictwem Upload@Home, po przybyciu na lotnisku nie muszą przechodzić ponownej weryfikacji i okazują do kontroli jedynie kartę pokładową oraz dowód tożsamości / paszport i ewentualnie wizę. KLM zaleca jednak, aby zawsze posiadać ze sobą wydrukowane kopie wymaganych dokumentów związanych z COVID-19, ponieważ mogą być one wymagane na dalszym etapie podróży, ds. w miejscu docelowym.

Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy ds. doświadczenia klienta, powiedział: „„Ze względu na różniące się między krajami wymogi wjazdowe, które dodatkowo często się zmieniają, obecne podróże są skomplikowane i stresujące. KLM dokłada wszelkich starań, aby ułatwiać życie swoich pasażerów, dlatego opracowaliśmy internetową weryfikację dokumentów Upload@Home. Dzięki niej, nasi podróżni zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do podróży, zanim jeszcze przyjadą na lotnisko.”

KLM uruchomił centrum szkoleniowe w Amsterdamie