KLM startuje do Minneapolis

archiwum KLM

Od 27 marca 2017 holenderski przewoźnik rozpoczyna loty do Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty.

Będą stanowiły uzupełnienie dotychczasowej oferty lotów Delta Air Lines między Amsterdamem i Minneapolis, które odbywają się na mocy transatlantyckiego joint-venture z Grupą Air France KLM.

Wylot KLM z Amsterdamu do Minneapolis zaplanowano w rozkładzie na godzinę 09:35, a przylot do Minneapolis o godzinie 11:20 czasu lokalnego. Lot powrotny z Minneapolis do Amsterdamu będzie odbywał się o godz. 14:50, z lądowaniem w Amsterdamie kolejnego dnia o 05:50 rano. Trasę będzie obsługiwał samolot typu Airbus 330-200.

Pieter Elbers, prezes i dyrektor generalny KLM, powiedział: „KLM intensywnie rozbudowę swoją siatkę połączeń. Nowa destynacja to nowe możliwości zarówno dla turystów jak i pasażerów biznesowych do tej części USA.
Grupa Air France KLM dzięki partnerstwu z Deltą jest w stanie zaoferować obecnie swoim podróżnym połączenia do ponad 60 miast w Ameryce Północnej. To dowodzi siły naszego transatlantyckiego joint-venture.”