KLM podpisały umowę code share z linią ITA

Samoloty KLM na lotnisku w Amsterdamie/fot. archiwum KLM

KLM i włoska linia lotnicza ITA Airways podpisały umowę o wspólnym oferowaniu lotów (tzw. code-share), dzięki której klienci KLM zyskują 8 nowych kierunków we Włoszech i w Europie Południowej, dokąd mogą teraz polecieć przez Amsterdam.

Są to Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triest we Włoszech, a także Malta i albańska Tirana.

Powyższe rejsy będą oznakowane wspólnymi kodami AZ (linie ITA) i KL (KLM), a pasażerowie KLM będą mogli podróżować do tych miast na jednym bilecie, rezerwując go na klm.pl.

Umowa o code-share z KLM oznacza też znaczne korzyści dla ITA Airways. Klienci włoskiej linii zyskają lepszy dostęp do wielu europejskich miast, zwłaszcza destynacji w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, gdzie KLM dysponuje bogatą siatką lotów. Ponadto, porozumienie między KLM i ITA oznacza ułatwienia dla ich pasażerów w przesiadkach na lotniskach bazowych obu linii – amsterdamskim Schiphol i rzymskim Fiumicino.

Aktualnie KLM oferuje własne loty do Mediolanu (18 połączeń dziennie na lotniska Malpensa i Linate), Turynu, Genui, Rzymu, Wenecji, Florencji, Bolonii i Katanii. Od teraz klienci linii planujący podróż do Katanii, Genui i Wenecji, poza codziennymi rejsami KLM, będą mieli do wyboru więcej połączeń – na pokładach ITA. Oprócz tego z Amsterdamu (lub przez Amsterdam) będzie można polecieć na pokładach ITA do Palermo, Reggio Calabria, Bari, Brindisi, Lamezia Terme i Triestu. Łącznie włoska oferta KLM liczy teraz 14 miast. Ponadto dzięki nowemu partnerstwu, w KLM kupimy bilety na Maltę i do Tirany w Albanii.

Pieter Elbers — prezes i dyrektor generalny KLM, powiedział: „To naprawdę dobra wiadomość, że KLM i ITA Airways były w stanie tak szybko osiągnąć porozumienie po zakończeniu działalności Alitalii. Nawiązanie współpracy w zakresie połączeń europejskich jest dla nas bardzo ważne z uwagi na kluczowe znaczenie rynku włoskiego, jako popularnego celu podróży zarówno w segmencie turystycznym, jak i biznesowym. Partnerstwa takie jak to pomagają nam stworzyć bogatszą ofertę i zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszym klientom, którzy podróżują przez Schiphol ze wszystkich zakątków świata.”

ITA Airways (Italia Trasporto Aereo) to włoska linia lotnicza, która powstała po zakończeniu działalności linii Alitalia. ITA jest członkiem sojuszu Sky Team. Jedynym udziałowcem linii jest skarb państwa.

KLM oferuje interaktywną mapę Covid-19