KLM podbija Karaiby

archiwum KLM

Dzięki umowie code-share między KLM i linie Winair (Windward Islands Airways International NV), od 1 lipca linie KLM oferują pasażerom 8 nowych wysp: Tortola, Antigua, Saba, St. Eustatius, St. Barts, St. Kitts, Nevis i Dominica.

Od 1 lipca pasażerowie KLM mogą korzystać z lotów na kolejnych trasach w rejonie Karaibów. Po przylocie z Europy do St. Maarten (lotami Air France lub KLM), gdzie znajduje się baza i port przesiadkowy linii Winair, podróżni będą mogli przesiąść się na jedno z połączeń nowego partnera KLM – linii Winair – i dotrzeć na wybrane Wyspy Nawietrzne. Osiem z połączeń Winair oznakowano kodem „KL”, co oznacza, że pasażerowie KLM mogą zakupić loty na nowych trasach przez klm.pl i podróżują tam na jednym bilecie, są to wyspy Saba, St. Eustatius, St. Barts, Tortola, St. Kitts, Nevis, Antigua i Dominica. Do St. Maarten można dostać się liniami KLM (przez Amsterdam) 3 razy w tygodniu. Połączenia do St. Maarten oferuje też Air France przez Paryż.

Harm Kreulen, wice prezes Air France-KLM na Benelux, powiedział: „Podpisane porozumienie z Winair otwiera przed KLM doskonałą perspektywę umocnienia naszej pozycji w rejonie Karaibów. Nowe połączenia na Wyspy Nawietrzne wzbogacają naszą siatkę połączeń o bardzo interesujące destynacje w tym ważnym z punktu widzenia turystyki regionie.”

Michael Cleaver, dyrektor naczelny Winair, dodał: „Cieszymy się, że dzięki podpisanej umowie linie Winair stały się partnerem KLM, które są jednymi z najbardziej szanowanych linii lotniczych na świecie. Teraz pasażerowie KLM i Winair oraz ich bagaże będą mogli bez przeszkód podróżować przez St. Maarten do wielu pięknych miejsc na Karaibach.”