KLM – nowe cztery trasy

archiwum KLM

Holenderska linia lotnicza KLM otworzyła połączenia do Astany w Kazachstanie i Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych a od października rozpocznie loty do Miami i Kolombo.

Pieter Elbers, prezes i dyrektor Generalny KLM, powiedział: „Tego lata wprowadzimy rekordową liczbę nowych tras, bo aż 7 połączeń na terenie Europy i 2 kierunki międzykontynentalne – do Salt Lake City i Astany. Natomiast w sezonie zimowym dodamy do naszej oferty 2 kolejne kierunki dalekiego zasięgu: do Miami i Kolombo. W 2015 roku linia KLM podjęła odważne decyzje w celu poprawy swojej pozycji rynkowej i teraz zaczynamy dostrzegać korzyści z tych działań. Cały czas inwestujemy w siatkę połączeń, dzięki czemu możemy oferować coraz bogatszy wybór kierunków.”

Przez cały sezon zimowy 2016 KLM będzie oferował ze swojego lotniska bazowego Schiphol loty do Miami trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele, z powrotami w tych samych dniach). Wylot z Amsterdamu (KL627) zaplanowany jest na godzinę 15:25, z przylotem do Miami o godzinie 19:40. Natomiast samolot powrotny KL628 będzie startował z Miami o godzinie 21:35 i lądował w Amsterdamie o 12:25 następnego dnia.

Pierwszy lot na trasie Amsterdam-Miami zaplanowany jest w niedzielę 30 października. Nowe połączenie będzie obsługiwał samolot rejsowy Airbus A330-200, z 30 miejscami w World Business Class i 213 w Klasie Economy.

Przez cały sezon zimowy 2016, KLM będzie obsługiwał połącznie Amsterdam-Kolombo dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki, a w drodze powrotnej we wtorki i soboty. Loty będą realizowane supernowoczesnym samolotem Boeing 787 Dreamliner, który mieści na pokładzie 30 foteli World Business Class, 48 miejsc Economy Comfort i 216 miejsc w Klasie Economy. Wyloty na trasie z Amsterdamu (KL873) zaplanowane są na godzinę 09:55, z lądowaniem w Kolombo o 00:10 następnego dnia. Natomiast powrót z Kolombo (KL874) odbywać się będzie o godzinie 02:10 (lądowanie w Amsterdamie o 08:35).

Pierwszy przelot do Kolombo zaplanowano w poniedziałek 31 października br., co oznacza powrót linii KLM do stolicy Sri Lanki po blisko 20 latach.

Pierwszy lot na nowej trasie Amsterdam-Ałmaty-Astana odbył się 3 maja. Cztery połączenia tygodniowo do Ałmaty i Astany w Kazachstanie realizowane są we wtorki, środy, piątki i niedziele. Dwa z nich z Amsterdamu przez Astanę do Ałmaty i z powrotem do Amsterdamu (wtorki i piątki), a dwa pozostałe z Amsterdamu przez Ałmatę do Astany i z powrotem do Amsterdamu (w środy i niedziele).

Natomiast od 5 maja. KLM oferuje dwa razy w tygodniu rejsy do Salt Lake City (we czwartki i soboty). A od 4 lipca br. zwiększona została liczba połączeń na tej trasie do trzech tygodniowo (dodatkowy lot w poniedziałek). Nowy kierunek KLM do Salt Lake City jest dopełnieniem dotychczasowej oferty lotów Delta Air Lines między Salt Lake City i Amsterdamem, które odbywają się na mocy transatlantyckiego joint-venture z Grupą Air France KLM. Linia KLM dzięki partnerstwu z Deltą jest w stanie zaoferować obecnie swoim podróżnym połączenia do ponad 50 miast w Ameryce Północnej.