Kiwi.com: nie Dubaj, a Abu Zabi przyciąga turystów z Polski

fot. Kiwi.com

Jak wskazuje Kiwi.com, najtańsze bilety do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są z Warszawy i nie do Dubaju, a do Abu Zabi. Można zaoszczędzić 82 proc. w porównaniu z lotem do Dubaju. Emiraty Arabskie to bardzo dogodne miejsce na rozpoczęcie dalszej podróży, na Malediwy, Bali czy Sri Lankę.

Emiraty Arabskie to jedna z popularniejszych destynacji turystycznych na świecie, gdzie pustynia i starożytna kultura Beduinów łączą się z nowoczesnym życiem miejskim. Choć do niedawna to Dubaj cieszył się największym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, to wszystko wskazuje na to, że w tym roku może zostać zdetronizowany przez Abu Zabi. Kiwi.com, firma traveltech i wyszukiwarka tanich lotów wskazuje, że liczba rezerwacji do Abu Zabi wzrosła o 42 proc.? Wedle analizy Kiwi.com połączenia lotnicze z Polski do Abu-Zabi są 82 proc. tańsze niż do Dubaju. Najtańsze loty są z Warszawy, Krakowa i Katowic.

Dubaj czy Abu Zabi?

Z danych dotyczących rezerwacji na Kiwi.com do 20 marca 2024 roku wynika, że w tym roku zainteresowanie najbardziej zaludnionym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubajem, wzrośnie. Użytkownicy z Polski dokonali o 17 proc. więcej rezerwacji niż w tym samym czasie w ubiegłym roku i co ciekawe zapłacą o 13 proc. mniej za bilet niż rok temu. W tym roku średnia cena lotu wynosi 367 euro, podczas gdy w roku ubiegłym podróżujący płacili średnio 422 euro. Osoby, które rezerwacji dokonały w listopadzie i grudniu ubiegłego roku zapłaciły o 20 proc. mniej niż podróżujący rezerwujący lot w pierwszych miesiącach 2024 roku.

Rezerwacje dokonane w 2023 roku wskazują, że Dubaj jest szczególnie popularny w chłodniejszych miesiącach: styczeń, luty, kwiecień oraz maj. W sezonie letnim, z uwagi na bardzo wysokie temperatury, zainteresowanie spada aż do października, kiedy znów zaczyna rosnąć. Użytkownicy z Polski udając się do Dubaju, na miejscu spędzają średnio tydzień. Najczęściej swoją podróż zaczynają w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i w Katowicach.

Jednak, jak wskazuje Kiwi.com, najtańsze bilety do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są z Warszawy i nie Dubaju, a do Abu Zabi. Można zaoszczędzić nawet 82 proc. w porównaniu z lotem do Dubaju. Osoby, które rezerwacji dokonały z wyprzedzeniem, w listopadzie 2023 roku, za bilet płaciły średnio 160 euro. Warto pamiętać, że paradoksalnie miasta nie są od siebie bardzo oddalone. Za transport taksówką z Abu Zabi do Dubaju zapłacimy w granicach 60-80 dolarów – ta opcja będzie najszybsza i zajmie około 1,5 godz. Najtańszym środkiem transportu będzie autobus – co prawda podróż zajmie nieco ponad 4 godz., ale zapłacimy za nią około 15 dolarów za osobę. Podróżując w grupie, warto jednak rozważyć taksówkę – koszt na osobę może być porównywalny do ceny biletu za autobus.

Z Emiratów do Azji

Emiraty Arabskie to bardzo dogodne miejsce na rozpoczęcie dalszej podróży, na Malediwy, Bali czy Sri Lankę. Warto pomyśleć o dwóch odrębnych lotach różnymi operatorami linii lotniczych – można nie tylko więcej zobaczyć, zatrzymując się na dzień bądź dwa w Dubaju czy Abu Zabi (wiza turystyczna może być niezbędna), ale i znacznie mniej zapłacić. W kwietniu za lot z Katowic na Malediwy, z przesiadką w Abu Zabi zapłacimy 2 187 zł.