Kiwi.com: Londyn, Mediolan i Rzym były najpopularniejszymi kierunkami 2023

Podsumowanie roku Kiwi.com
Podsumowanie roku Kiwi.com / fot. materiały prasowe

W 2023 roku liczba pasażerów, którzy udali się w podróż z Kiwi.com, tylko w Polsce wzrosła niemal dwukrotnie. W mijającym roku polscy użytkownicy odwiedzili w sumie 1167 miast i 176 krajów. Polski rynek odnotował na platformie największy wzrost, a najchętniej wybieranymi celami podróży były: Londyn, Mediolan i Rzym.

Tylko Hiszpanie prześcignęli Polaków korzystających z platformy Kiwi.com, odwiedzając łącznie 1349 miast i 189 krajów. Polacy bilety lotnicze najchętniej kupowali we wtorki po godzinie 20:00, a dniem, w którym odnotowano największą liczbę rezerwacji był 10 stycznia. Jeden z polskich użytkowników Kiwi.com zarezerwował łącznie 112 lotów, z czego 110 odbył do Sztokholmu. 

Polscy klienci oblecieli Ziemię prawie 18 tys. razy

Polska jest dla Kiwi.com jednym z rynków, który w 2023 roku odnotował największy wzrost pod względem liczby użytkowników i pasażerów. W porównaniu z 2022 rokiem liczba pasażerów z Polski, która udała się w podróż z Kiwi.com wzrosła niemal dwukrotnie, a w porównaniu z 2019 rokiem – czterokrotnie. Łącznie podróżujący za pomocą platformy Kiwi.com dokonali 717,23 mln wyszukiwań, które przełożyły się na realne podróże. W mijającym roku polscy użytkownicy odwiedzili w sumie 1167 miast i dotarli do 176 krajów. Mierząc to w kilometrach, w mijającym roku Polacy pokonali w sumie 717,64 mln km – to 17907 razy więcej niż obwód Ziemi.

Dane Kiwi.com wskazują, że w 2023 roku na liście top 10 najczęściej odwiedzanych kierunków znalazły się: Londyn, Mediolan, Rzym, Oslo, Barcelona, Paryż, Eindhoven, Alicante, Malta i Sztokholm.

Rekordzista 110 razy poleciał do Sztokholmu

Najpopularniejszą wśród polskich użytkowników trasą była ta z Warszawy do Barcelony. Z Warszawy podróżowaliśmy głównie do Londynu, Rzymu, Paryża, Wiednia, Mediolanu, Barcelony, Alicante. Z lotniska w Krakowie z kolei do Dortmundu, Londynu oraz Mediolanu. Jeden z polskich użytkowników z Kiwi.com zarezerwował łącznie 112 lotów, z czego 110 odbył do Sztokholmu.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kraje wybierane przez polskich użytkowników, w top 10 znalazły się: Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy, Grecja, Francja, Portugalia, Szwecja i Holandia.

Polak kupuje bilety we wtorki po 20

Według Kiwi.com bilety najczęściej kupowaliśmy we wtorki po godz. 20:00. W mijającym roku dniem, w którym dokonano największej liczby rezerwacji był 10 stycznia, a tuż za nim 20 września oraz 16 stycznia.

Największa liczba polskich użytkowników Kiwi.com w podróż udała się 29 oraz 28 kwietnia, czyli na długi, majowy weekend, a trzecim dniem, w którym odbyła się największa liczba podróży był 8 czerwca.

Coraz chętniej latamy “gdziekolwiek”

Na miejscu większość klientów spędzała około trzech dni – dotyczy to 68 proc. użytkowników. 15 proc. decydowało się na pobyt do tygodnia, a nieco mniej, czyli około 12 proc., na pobyt od 7-10 dni.

Polscy użytkownicy w mijającym roku bardzo chętnie korzystali z funkcji wyszukiwania “Gdziekolwiek”, która wyszukuje najtańsze połączenia na dowolnym kierunku. Łącznie wykonano 107,44 mln wyszukiwań, podczas gdy w 2022 roku ta liczba kształtowała się na poziomie 84,17 mln.

W 2023 roku za bilet na krótkich trasach, użytkownicy Kiwi.com płacili średnio 89 euro, na średnich trasach 145 euro a na najdłuższych, międzykontynentalnych – 499 euro.

Analiza Kiwi.com: Polscy turyści preferują wyjazdy latem i jesienią