Kenia na mapie Rainbow. Nowy kierunek lotów z Wrocławia

W sezonie zima 2023/24, biuro podróży Rainbow po raz pierwszy zaoferuje klientom loty z Wrocławia do Kenii. Podczas konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku przedstawiciele Rainbow i portu lotniczego oficjalnie potwierdzili współpracę w zakresie obsługi i realizacji operacji lotniczej na trasie Wrocław-Mombasa.

Klienci Rainbow po raz pierwszy w historii polecą z Wrocławia do Kenii. To również pierwszy egzotyczny kierunek realizowany z tego miasta. Nowa oferta daje klientom możliwość wyboru spośród 30 hoteli w Mombasie i Malindi oraz dziewięciu programów objazdowych z najsłynniejszymi Parkami Narodowymi.

Touroperator zaprezentował swoją najnowszą propozycję na sezon zima 2023/24 podczas konferencji prasowej na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Członek zarządu Rainbow, Maciej Szczechura oraz prezes Portu Lotniczego, Cezary Dionizy Pacamaj oficjalnie podpisali umowę o współpracy dotyczącą połączenia Wrocław-Mombasa.

30 hoteli i dziewięć programów objazdowych

20 grudnia klienci Rainbow polecą z Wrocławia na kenijską sawannę lub na wypoczynek nad Oceanem Indyjskim. Wyloty będą odbywały się co tydzień w każdą środę. Pierwszy lot jest szczególny, gdyż obejmuje Święta Bożego Narodzenia.

„Zainteresowanie Kenią jest bardzo duże. Dlatego po Warszawie i Katowicach postanowiliśmy wybrać kolejne lotnisko z dużym potencjałem i naturalnym kandydatem stał się Wrocław. To właśnie z tego miasta wszyscy fani egzotycznych wojaży polecą do Mombasy. Decyzja o dołączeniu kolejnego miasta do egzotycznej siatki połączeń jest również zgodna z naszą filozofią królestwa egzotyki, do którego dodajemy zarówno kolejne destynacje, jak i kolejne lotniska wylotowe. Do tej pory nasi klienci mieli do wyboru tylko bliskie kierunki z wylotami z Wrocławia, np. Egipt., a jeśli chcieli wybrać się dalej, musieli dojechać na inne lotnisko. Teraz to się zmieni” – mówi Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow.

Podróżujący z Wrocławia do Kenii mają do dyspozycji aż 30 hoteli, z czego 23 znajdują się w okolicach Mombasy, a siedem w Malindi. Oferta obejmuje wypoczynek trwający siedem lub 14 dni, z różnymi standardami zakwaterowania, począwszy od skromniejszych trzygwiazdkowych obiektów z dwoma posiłkami dziennie, aż po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele, takie jak Diamonds Dream of Africa.

Wypoczynek dla miłośników przygód

Dla miłośników zwiedzania i przygód dostępnych jest dziewięć unikalnych programów objazdowych, w tym trzy trwające 14 dni. Po zakończeniu tygodniowych objazdów istnieje opcja rozszerzenia wypoczynku o kolejny tydzień. Dodatkowo, cztery z tych programów obejmują nie tylko Kenię, ale także Tanzanię, co daje jeszcze większe możliwości odkrywania regionu. Dla osób preferujących kameralne grupy i lepsze niż standardowe zakwaterowanie, dostępna jest opcja Kenia Classic w wersji premium.

„To, co z pewnością wyróżnia Kenię, to niespotykana nigdzie indziej przyroda. Bezkres najpiękniejszych Parków Narodowych – Amboseli, Tsavo East, Tsavo West, czy Masai Mara z pewnością urzeknie każdego. Po drodze mnóstwo zwierząt – słonie, żyrafy, gepardy, lwy, wioski Masajów, majestatyczna góra Kilimandżaro – zwana dachem Afryki, źródła Mzima i hipopotamy. Nie można nie wspomnieć o wyjątkowych, piaszczystych plażach Mombasy czy Malindi nad Oceanem Indyjskim. Hotele, które mamy w ofercie, to obiekty sprawdzone od lat, większość oceniana na przez naszych klientów na ponad pięć na sześć możliwych punktów” – dodaje Maciej Szczechura.

Rainbow kontynuuje rozwój na lotnisku we Wrocławiu wprowadzając zimową egzotykę do swojej oferty. W poprzednim sezonie letnim przewieziono z tego lotniska ponad 20 tys. pasażerów, a w bieżącym przewiduje się wzrost tej liczby do ponad 30 tys. Wynik ten ma zostać osiągnięty 30 operacjami lotniczymi w tygodniu do 17 najbardziej popularnych wakacyjnych destynacji, przy czym w weekend można rozpocząć podróż aż do 10 z nich.

Rainbow Tours zamówił w Enter Air miejsca za prawie 197 mln zł na lato i zimę