Katarzyna Szepczyńska nową dyrektorką departamentu ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia

fot. materiały prasowe

Katarzyna Szepczyńska dołączyła do zespołu Europy Ubezpieczenia, wzmacniając ich pozycję w segmencie biznesu – ubezpieczeń i gwarancji turystycznych. Jednocześnie firma planuje rozwijać segment gwarancji kontraktowych, który będzie nadzorowany przez obecnego menedżera Tomasza Janasa.

Biznes turystyczny rozbuduje Katarzyna Szepczyńska, która właśnie dołączyła do Europy. Ubezpieczenia i gwarancje turystyczne to jeden z trzech, obok bancassurance i affinity, filarów długofalowej strategii Europy Ubezpieczenia. Według statystyk, ubezpieczyciel jest w rynkowej pierwszej trójce pod względem sprzedaży. Ma ambicję na więcej, bo wierzy w trwały wzrost branży turystycznej i swoje kompetencje.

„Mamy solidne doświadczenie, aby naszą ochroną wspierać biura turystyczne i podróżnych. A także zespół specjalistów na pokładzie, którzy znają branżę turystyczną od lat i doskonale ją rozumieją. Cieszę się, że dołącza do nas Katarzyna Szepczyńska, aby poprowadzić firmę do rozwoju w tym segmencie” – mówi Krzysztof Morawski, członek zarządu spółek Europy Ubezpieczenia.

„Zwiększamy nasze ambicje na pozycję rynkową w turystyce i inwestujemy w zespół. Wierzę, że możemy dotrzymać tempa branży turystycznej. Jednocześnie pozostajemy kameralnym ubezpieczycielem. A to oznacza, że każdy partner i klient jest dla nas cały czas najważniejszy na świecie” – dodaje Krzysztof Morawski.

Katarzyna Szepczyńska objęła nową funkcję dyrektora departamentu ubezpieczeń turystycznych. Będzie odpowiadać za gwarancje turystyczne, współpracę z biurami podróży i ofertę indywidualną. Katarzyna Szepczyńska wcześniej pracowała w towarzystwie ubezpieczeń Uniqa. Od ponad 20 lat jest związana z branżą turystyczną i ubezpieczeniową. W przeszłości zarządzała linią ubezpieczeń i gwarancji turystycznych w Axa i Signal Iduna.

Wzmocnienie biznesu ubezpieczeń i gwarancji turystycznych

Europa rozdziela tym samym biznes gwarancji turystycznych i kontraktowych pomiędzy dwóch doświadczonych w tych obszarach menedżerów. Daje to ubezpieczycielowi przestrzeń na równoczesny rozwój tego drugiego segmentu. W roli dyrektora departamentu gwarancji skoncentruje się na nim Tomasz Janas, związany z Europą Ubezpieczenia od 10 lat. Przedtem pracował w bankowości i zajmował się ryzykiem kredytowym.

„Polskie firmy potrzebują pojemności ubezpieczeniowej ze względu na planowane inwestycje infrastrukturalne i inflację zwiększającą wartość pojedynczych kontraktów. Mamy wiedzę na pokładzie, którą wzmacniamy doświadczeniem kolejnych specjalistów od gwarancji kontraktowych oraz elastyczność dopasowywania się do wymagań beneficjentów w zakresie treści gwarancji. Czujemy się więc mocnym partnerem dla przedsiębiorstw i ich brokerów ubezpieczeniowych” – deklaruje Krzysztof Morawski.