Kampania w przestrzeni miejskiej i online – pomysł Austria.info na wideomarketing

Austria.info

Połączenie działań online i treści cyfrowych obecnych w przestrzeni miejskiej to główne narzędzia zimowej kampanii Austrii, która odbyła się we wrześniu 2018 roku. To inspirujące studium przypadku zaprezentuje na VI Forum Promocji Turystycznej Adrianna Słowiakowska z Austria.info.

1 września 2018 roku na ulicach większych polskich miast pojawiły się ledowe ekrany, w galeriach handlowych – 100 powierzchni elektronicznych – to kampania wideo, przeprowadzona przez Austria.info. W Warszawie pojawiły się nowe nośniki, tzw. miejskie digitale, a spot promocyjny #feelaustria był pierwszą treścią, która została na nich wyświetlona. Kampania była połączona z działaniami online: promocją video na Youtubie, Facebooku oraz działania w ramach tzw. programmatic advertisingu.

O tym, jak zastosowano tzw. geotrapping, by połączyć oddziaływanie przekazu w przestrzeni publicznej z tym dostępnym online opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej Adrianna Słowiakowska, marketing manager w Austria.info, absolwentka Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na Wydziale Turystyki i Rekreacji ze specjalizacją marketing w turystyce.

Adrianna Słowiakowska od 19 lat związana jest z austria.info Sp. z o.o., kiedyś Austriackim Ośrodkiem Informacji Turystycznej, dziś Narodowym Biurze Promocji Austrii. Odpowiada za kampanię OOH i DOOH, promocję w stacjach radiowych oraz organizację eventów B2C (np. transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich). Koordynowała wizerunkową kampanię austriackiej zimy 2018/19 na rynku polskim we wrześniu 2018 r., która stanowiła element działań Narodowego Biura Promocji Austrii, w tym obecność na najważniejszych z perspektywy Austrii rynkach, w tym Czechach, Polsce, Słowacji, Węgrzech (zimą) ale również Włoszech, Anglii, Niemczech czy krajach Beneluksu (latem).

Na VI Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 23 października do Polonia Palace Hotel w Warszawie. Szczegóły programu i inne informacje, a także formularz rejestracji znaleźć można na stronie www.forumpromocjiturystycznej.pl .