Kajko i Kokosz na festynie rzemiosł w Nowym Tomyślu. Wiklinowy smok w nowotomyskim zoo

Fot. Materiały prasowe

Za nami piąta edycja festynu rzemiosł w Nowym Tomyślu. Tegorocznemu festynowi towarzyszyli goście specjalni – Kajko i Kokosz. To nie jedyna niespodzianka, która miała miejsce podczas tego wydarzenia. W miejskim zoo, na stałe zamieszkał wiklinowy smok Miluś, który stanowi pamiątkę po wizycie komiksowych postaci w mieście.

Podczas tegorocznego festynu, podobnie jak podczas poprzednich edycji, odwiedzający mogli przyjrzeć się pracy rzemieślników reprezentujących zawody: kowala, rymarza, garncarza, tkacza, powroźnika oraz plecionkarza. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem oraz stoisk z ofertą turystyczną – w tym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Szlaku Wikliny oraz Gminy Nowy Tomyśl. O oprawę muzyczną zadbała kapela koźlarska „Zbąszyniacy”.

Fot. Materiały prasowe

W tym roku na Festynie Rzemiosł można było spotkać wyjątkowych gości – Kajka i Kokosza, którzy przybyli do Nowego Tomyśla. Wszystko to dzięki współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, która pozyskała od Fundacji Kreska im. Janusza Christy licencję na wykorzystanie wizerunku postaci z komiksów w celu turystycznej promocji regionu. Ci znani wszystkim słowiańscy wojowie, w ramach nowej kampanii promocyjnej, w serii tematycznych grafik i filmów odwiedzają miejsca związane z początkami Polski, a także uczestniczą w wielu imprezach promujących region.

Wiklinowy smok w ogrodzie zoologicznym

Na gości, czekały również prezenty, które zostały wręczone im przez przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego. Była to wiklinowa tarcza oraz włócznia, a podczas spaceru w ogrodzie zoologicznym Kajko i Kokosz napotkali na swojego komiksowego przyjaciela – smoka Milusia. Smok Miluś został wykonany przez Krzysztofa Pierzyńskiego z pracowni plecionkarskiej ARTEX w Szarkach.

Wiklinowy smok Miluś pozostanie w nowotomyskim zoo jako pamiątka wizyty Kajka i Kokosza. Każdy odwiedzający miejskie zoo, będzie mógł zobaczyć na własne oczy tę rzeźbę.