Jubileuszowe Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub

materiały prasowe

Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie odbędą się V Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

Zawody będą oceniane przez doświadczonych, renomowanych sędziów Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy nowoczesnych technologii – komputerowa obsługa zawodów oraz fotokomórkowy pomiar czasu na starcie i mecie rozgrywek.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat – amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencję sportową. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a podczas finału mistrzostw, w „konkursie specjalnym” dzieci i młodzież będą rywalizować o wiele cennych nagród.

Właśnie na finał mistrzostw – 1 maja są zaplanowane największe atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Przygotowano specjalną strefę dla dzieci – Wioska Fantazji z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, zabawami i konkursami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team, strefę wystawców – punkt informacyjny PODR. Ponadto przedstawiciele Lasów Państwowych, w tym miejscowych nadleśnictw w namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika, a na tych, którzy zechcą zostać „przyjaciółmi lasu” będą czekały konkursy z leśnymi nagrodami.

Strefę kultury opanują Wioska Ziół i Kwiatów Mikorowo, Gminny Ośrodki Kultury w Potęgowie i Główczycach oraz Koła Gospodyń Wiejskich. TBędzie można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, nie zabraknie tradycyjnych, lokalnych specjałów. Tegoroczną atrakcją Pikniku będą warsztaty kulinarne. Główne atrakcje i wydarzenia na scenie strefy kultury, to również występy zespołów wokalnych i tanecznych, interesujący i bardzo zróżnicowany repertuar od tańców średniowiecznych, ludowych po disco polo. Podczas pikniku będzie okazja uczestniczenia w licznych konkursach z nagrodami. Uroczyste wręczenie medali, pucharów i nagród zwycięzcom Jeździeckich Mistrzostw Kaszub uświetnią tańce z ogniem. Gościem specjalnym będzie zespół z Pomorza One Moment. Wstęp i korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Wydarzenie objęło patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych.

www.mistrzostwa.runowo.pl