Jubileuszowa 10. edycja Wings For Life World Run odbędzie się w Chorwacji

Zadar fot. Ivo Biocina

7 maja 2023 roku rusza dziesiąta edycja Wings For Life World Run – międzynarodowego biegu charytatywnego. W tym roku wydarzenie odbędzie się jednocześnie w kilku lokalizacjach na całym świecie. W Chorwacji uczestnicy będą mieli możliwość wyboru formuły biegu spośród dwóch: z samochodem pościgowym w Zadarze lub z użyciem aplikacji w miastach, takich jak Zagrzeb czy Prelog.

Wings for Life World Run to wydarzenie, w którym biegacze na całym świecie startują jednocześnie, a meta jest ustalana przez samochody, które wyjeżdżają 30 minut po starcie w “pościg” za uczestnikami. Wyniki nie są wyrażane w czasie, ale w dystansie, jaki uda się pokonać podczas biegu.

Wings for Life World Run 2023 w Chorwacji to okazja do przebiegnięcia jednej z tras: wzdłuż chorwackiego wybrzeża w Zadarze, nad brzegiem Jeziora Dubrawskiego w miejscowości Prelog lub nad rzeką Sawą w Zagrzebiu. Uczestnicy biegu mogą więc cieszyć się wyjątkową atmosferą, muzyką i krajobrazami, a także poczuciem, że ich wysiłek wspiera badania naukowe nad urazami rdzenia kręgowego i poszukiwanie metod ich leczenia. Udział w tym wydarzeniu warto wykorzystać także do poznania atrakcji zlokalizowanych w regionach, gdzie odbędzie się bieg.

Aviareps będzie promowała Chorwację w Polsce. Agencja dostaje od CNBT zlecenie na więcej rynków