Jubileusz 65-lecia lotów KLM między Polską a Holandią

KLM już 65 lat lata ba trasie Warszawa - Amsterdam
Jubileusz KLM na Lotnisku Chopina/fot. archiwum KLM

W ubiegłą sobotę – 24 kwietnia Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM obchodziły jubileusz 65-lecia lotów między Polską a Holandią. Pierwsze połączenie ustanowiono między Amsterdamem a Warszawą w 1956 roku. Z okazji rocznicy, na warszawskim lotnisku im. Chopina na pasażerów KLM czekały niespodzianki w postaci tulipanów.

Trasę z Amsterdamu do Warszawy zainaugurowano 24 kwietnia 1956 roku, śmigłowcem typu Douglas DC-4 o imieniu „Paramaribo”, który przewiózł sześciu pasażerów, w tym honorowego gościa – burmistrza Amsterdamu. Początkowo rejs był oferowany dwa razy w tygodniu, a KLM był pierwszą zachodnioeuropejską linią lotniczą, która uruchomiła regularne połączenie z Polską po II wojnie światowej.

Aktualnie holenderski przewoźnik oferuje dwa połączenia dziennie z Warszawy do Amsterdamu, ponadto jest obecny w czterech innych polskich miastach – Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM na Polskę, powiedział: „Dziś, kiedy KLM i cała branża lotnicza borykają się najcięższym kryzysem w historii lotnictwa, spojrzenie wstecz na udane 65 lat połączenia między Warszawą, a Amsterdamem napawa nas dumą. Dokładamy wszelkich starań, aby kontynuować naszą działalność w najbliższej i dalszej przyszłości, uwzględniając wszystkie niezbędne środki ochrony zdrowia naszych pasażerów. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, partnerom i akcjonariuszom za minione, udane 65 lat. Z okazji jubileuszu życzę całej firmie i jej pasażerom optymistycznego spojrzenia w przyszłość”.

Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie dodał:„Dziś obchodzimy wyjątkową rocznicę – 65 lat od momentu uruchomienia połączenia między Warszawą a Amsterdamem. Napawa to radością i optymizmem zarówno KLM Royal Dutch Airlines, jak i Lotnisko Chopina. Nasza współpraca i wzajemne wsparcie są niezwykle cenne, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Z całego serca gratulujemy i dziękujemy naszemu niderlandzkiemu partnerowi i życzymy KLM kolejnych rocznic obecności w Polsce.”

Air France/KLM – nowe narzędzie do rezerwacji dla firm z dostępem do tańszych taryf