JSC Ural Airlines połączą Warszawę z Moskwą

archiwum JSC Ural Airlines

Rosyjskie linie lotnicze JSC Ural Airlines uruchamiają od 12 lutego nowe połączenie pomiędzy Moskwą i Warszawą.

JSC Ural Airlines to prywatne linie lotnicze notowane na moskiewskiej giełdzie i obecnie dysponujące flotą 43 samolotów firmy Airbus (A319-7 szt., A320-23 szt., A321-13 szt.).
Do końca bieżącego roku firma planuje zakup kolejnych 7 maszyn firmy Airbus.

Od 2015 r. linie Ural Airlines są członkiem IATA i w związku z tym legitymują się certyfikatami bezpieczeństwa wymaganymi przez IATA, w tym certyfikatem IOSA.

Linia uruchamia połączenie na moskiewskie lotnisko Domodiedowo, w odróżnieniu od połączeń na lotnisko Szeremietiewo, oferowanych przez innych przewoźników, dotychczas operujących na trasie pomiędzy Warszawą i Moskwą.
Lotnisko Domodiedowo jest zlokalizowane naprzeciwległym krańcu aglomeracji moskiewskiej w stosunku do lotniska Szeremietiewo, co ma szczególne znaczenie dla ruchu korporacyjnego, ponieważ umożliwi skrócenie transferów, czasochłonnych ze względu na znaczny obszar aglomeracji moskiewskiej (ok. 90 km odległości pomiędzy lotniskami).

Lotnisko Domodiedowo jest również bardzo wygodne dla ruchu tranzytowego ponieważ jest lotniskiem jednoterminalowym.
Połączenie pomiędzy Okęciem i Domodiedowem będzie realizowane przy wykorzystaniu maszyn typu A320 o następującej konfiguracji kabiny: 12 miejsc w klasie biznes i 144 miejsca w klasie ekonomicznej.

Loty będą się odbywać według rozkładu:

Warszawa (WAW) – Moskwa (DME) – 13:20 – 17:40 Moskwa (DME) – Warszawa (WAW) – 12:15 – 12:25. W okresie zimowym (do 23 marca) połączenie będzie realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast w okresie letnim (26 marzec – 26 październik) linia planuje zwiększyć liczbę połączeń do czterech tygodniowo i operować w dniach: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.