JM Hotel w Warszawie stanie się Leonardo Royal Hotel

archiwum JM Hotel

15 marca JM Hotel w Warszawie zostanie włączony do oferty sieci Leonardo Hotels i będzie odtąd działać pod nazwą Leonardo Royal Hotel Warsaw.

Hotel zajmuje piętra od 18 do 27 w wieżowcu JM Tower, zlokalizowanym w samym sercu Warszawy. Hotel posiada 178 pokoi i specjalizuje się w organizacji wszelkiego rodzaju imprez, oferując sześć funkcyjnych pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. JM Hotel pozostaje jednym z najwyższych budynków w mieście, gwarantujących fantastyczne widoki panoramiczne z pięter od 18 do 27. Obiekt Dzięki współpracy z Andreasem Neudahmem, międzynarodowym projektantem specjalizującym się w wystrojach obiektów hotelowych, hotel zostanie zmodernizowany zgodnie z wymogami Leonardo Royal Standard.

Daniel Roger, dyrektor zarządzający na obszar Europy, powiedział: „Warszawa stanowi ważną lokalizację na mapie Europy Wschodniej, zarówno jako ośrodek handlowy, jak i miejsce atrakcyjne pod względem kultury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w wyniku długotrwałych negocjacji z zarządem JM Hotels Sp. z o.o. oraz prezesem zarządu, panem Jerzym Mendelką, udało nam się pozyskać ten obiekt pod wynajem. Dzięki temu Warszawa została włączona do naszej oferty, a nasi goście będą mogli cieszyć się pobytem w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji”.

jak podała PAP, Przedstawiciele GRUNDCONSULT Projektmanagement i Investment GmbH, spółki zależnej berlińskiej korporacji FFIRE AG, doradzili władzom Leonardo Hotels wynajem warszawskiego obiektu.

Norbert Moraczewski, dyrektor generalny i dyrektor krajowy w Polsce, odpowiedzialny za realizację transakcji, skomentował: „Warszawa to idealna lokalizacja dla pierwszego obiektu Leonardo Hotels w Polsce. Jesteśmy więc szczęśliwi, że udało nam się sfinalizować transakcję i przyczynić się do wejścia sieci na polski rynek. Jest to duży sukces dla wszystkich zainteresowanych stron, który dowodzi, że warszawski rynek hotelowy nadal charakteryzuje się wysokim popytem”.

Leonardo Hotels to europejski oddział Grupy Fattal Hotels Group, założonej w Izraelu przez Davida Fattala. Sieć Leonardo Hotels posiada ponad 120 hoteli w ponad 50 lokalizacjach na terenie Izraela i Europy. Grupa weszła na europejski rynek w 2006 r., pozyskując od tego czasu ponad 75 obiektów w ponad 40 miejscach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach, Polsce, Węgrzech i Włoszech. Mieszcząc w sobie łącznie ponad 13 tys. pokoi i ponad 22 tys. metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnych, hotele należące do Grupy tworzą niepowtarzalny klimat, odzwierciedlający cechy regionalne i posiadający wyjątkowy urok, zgodnie z zasadą „czuj się dobrze” (ang. feeling good), zapewniając gościom 100% satysfakcji. Działając w wyższej kategorii obiektów 3-4 gwiazdkowych, Leonardo Hotels obejmuje następujące marki: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels oraz NYX Hotels.