Jesienna promocja Interrail

fot. Marty Petersen

Planując wyprawy poza sezonem warto skorzystać z najnowszej promocji na Interrail Global Pass, umożliwiającej tańsze podróże po 31 krajach kontynentu.

Jak wynika z danych stowarzyszenia kolejowego Eurail Group, w przypadku biletów One Country Pass pasażerowie najczęściej wybierają podróż po Włoszech, Niemczech, Francji lub Szwajcarii. Najwięcej biletów kupili natomiast mieszkańcy tej ostatniej. Oferta Interrail cieszy się także dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, Niemców, Szwedów oraz Holendrów. Podróże z Interrail są popularne zwłaszcza wśród osób młodych, które dodatkowo każdego roku zyskują szanse wygrania darmowej podróży po Europie w ramach konkursu DiscoverEU. Od uruchomienia inicjatywy w 2018 r. na taką wyprawę po kontynencie ruszyło prawie 50 tys. młodych ludzi.

Planując jesienne podróże koleją po Europie, warto skorzystać z trwającej promocji „Złota Jesień”.

Przez miesiąc, aż do 15 sierpnia, na stronie www.interrail.eu oraz w Centrum Obsługi Klienta na Dworcu Warszawa Centralna można nabyć bilety Interrail Global Pass z 10 proc. zniżką na podróże od 16 września aż do 15 grudnia 2019 roku włącznie.

Dzięki temu będąc osobą do 27. roku życia można kupić bilet na 3 dni nielimitowanych przejazdów do wykorzystania w ciągu jednego miesiąca za ok. 150 euro, a na 5 dni przejazdów za 195 euro. Z kolei w przypadku seniorów za te same bilety po zniżce przyjdzie zapłacić odpowiednio ok. 176 euro i ok. 229 euro.
Oferta Interrail Global Pass jest niezwykle elastyczna i pozwala dopasować typ biletu do zaplanowanej podróży. Pasażerowie mogą wybierać spośród biletów uprawniających do nielimitowanej liczby przejazdów w ciągu 3, 5 lub 7 dni w czasie jednego miesiąca, 10 lub 15 dni w ciągu dwóch miesięcy, nieprzerwanego podróżowania przez 15 lub 22 następujące po sobie dni lub przez cały miesiąc, dwa lub trzy miesiące.

W Polsce bilety Interrail honoruje m.in. PKP Intercity. Więcej informacji o ofercie można znaleźć w dedykowanej Interrail zakładce na stronie PKP Intercity oraz na stronie internetowej www.interrail.eu.