Jarosław Nowak prezesem zarządu Elbest Hotels

archiwum Elbest Hotels

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu ogólnopolskiej sieci hotelowej Elbest Hotels, w której skład wchodzą zarówno hotele, jak i obiekty ekonomiczne położone w całej Polsce.

Łącznie w 10 obiektach Elbest Hotels jest prawie 1900 miejsc noclegowych oraz ponad 2500 profesjonalnie przygotowanych miejsc konferencyjnych. Elbest Hotels to kameralne obiekty rodzinne i duże ośrodki o zróżnicowanym standardzie. Elbest Hotels to szeroki wachlarz świadczonych usług w urokliwych lokalizacjach, ale też sprawdzony standard usług, atrakcje oraz wyśmienita kuchnia.

Są to:

• Hotel Krynica**** w Krynicy-Zdrój
• Hotel Wolin*** w Międzyzdrojach
• Hotel Solina*** w Myczkowcach k. Soliny
• Hotel Wodnik*** w Słoku k. Bełchatowa
• Hotel Sport*** w Bełchatowie
• Hotel Rychło*** w Bogatyni
• Dom Wypoczynkowy Bełchatów w Szklarskiej Porębie
• Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Złoty Sen w Złotnikach Lubańskich
• Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna k. Bełchatowa
• Centrum Szkolenia i Rekreacji Krasnobród w Krasnobrodzie

Prezes zarządu ELBEST HOTELS Jarosław Nowak powiedział: „Bardzo chciałbym i będę do tego dążył, aby z naszych hoteli i centrów wypoczynkowo-szkoleniowych w szybkim czasie mogli w pełni korzystać polscy i zagraniczni turyści. W najbliższym czasie przygotujemy specjalną preferencyjną ofertę, adresowaną do biur podróży i organizatorów MICE. Zależy nam na dobrej współpracy z branżą turystyczną”

Jarosław Nowak był w przeszłości zawodowo związany ze środowiskiem turystycznym, zwłaszcza w zakresie promocji Polski. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Stosunków Międzynarodowych tej uczelni. Od połowy lat 90-tych był m. in. udziałowcem, właścicielem oraz prezesem kilku firm krajowych, a od 2010 roku również zagranicznych, m. in. w Federacji Rosyjskiej i Kazachstanie. W latach 1998-1999 jako doradca prezesa UKFiT /obecnie Ministerstwo Sportu i Turystyki/ współtworzył Polską Organizację Turystyczną, a następnie do 2003 roku pełnił funkcję dyrektora POIT w Nowym Jorku, promując nasz kraj w USA i Kanadzie.

Po powrocie do kraju był dyrektorem Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Łodzi – m. in. zainicjował powołanie Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W latach 2006-2007 – jako pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych oraz Ministra Kultury RP – był Komisarzem Roku Polskiego w Izraelu. Do 2010 roku pełnił funkcję wiceprezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.