Jan Mazurczak gościem II Forum Promocji Turystycznej

archiwum PLOT

O tym, jakie narzędzia sprawdziły się najlepiej w promocji turystycznej Poznania, opowie podczas II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna od kilkunastu lat aktywnie współpracuje z branża turystyczną przy promocji turystycznej Poznania. Efektem tej współpracy jest nie tylko akcja „Poznań za pół ceny”, kopiowana już dziś przez kilkadziesiąt innych miast/regionów/instytucji, ale także cały szereg innych narzędzi marketingowych.

O tym, jakie to są narzędzia, które się sprawdziły najlepiej, a które nieco gorzej opowie Jan Mazurczak, Prezes Zarządu PLOT.

Jan Mazurczak Zarządza Poznańska Lokalną Organizacją Turystyczną, w skład której wchodzi także wyspecjalizowana komórka wspierająca pozyskiwanie kongresów dla stolicy Wielkopolski – Poznań Convention Bureau. Doprowadził do rozbudowy struktury członkowskiej w organizacji, która opiera się na samorządach aglomeracji poznańskiej i branży turystycznej (hotele, lotnisko, targi, restauracje, muzea, uczelnie, itd.). We współpracy z branżą turystyczną w przeciągu trzech ostatnich lat udało się aktywnie wesprzeć kilkaset wydarzeń, w tym pomóc w pozyskaniu dla Poznania takich imprez jak największy w historii Polski kongres medyczny czyli Światowy Kongres Dentystyczny FDI czy prestiżowe imprezy rangi światowej: Światowy Kongres Historyków CISH oraz Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA.

Twórca akcji wyprzedażowej “Poznań za pół ceny”, dziś kopiowanej przez kilkadziesiąt polskich miast i regionów, także na szczeblu krajowym. Członek licznych rad naukowych, zespołów, współautor strategii rozwoju turystyki w Metropolii Poznań i Poznaniu. Odznaczony medalem “Za zasługi dla turystyki”.

II Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 9 listopada w hotelu Polonia w Warszawie.

Zapisy: https://forumpromocjiturystycznej.evenea.pl/