Jakub Bilik nowym dyrektorem w B&B Hotels Polska. Szykuje sieć do szybkiej ekspansji w Polsce

Jakub Bilik /fot. archiwum B&B Hotels

Międzynarodowa sieć B&B Hotels planuje przyspieszyć rozwój w naszym kraju. Pomóc w tym ma nowa strategia. Za jej opracowanie i wdrożenie będzie odpowiedzialny Jakub Bilik, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego w B&B Hotels Polska.

Sieć B&B Hotels to blisko 700 hoteli w 13 europejskich krajach oraz w Brazylii. Dziesięć z nich działa w Polsce: w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Poznaniu, Nowym Targu i Rzeszowie. Wkrótce na tej liście znajdą się również Kielce, gdzie aktualnie wynajmujący przystosowuje obiekt do standardu i wymagań sieci.

Obiektów B&B Hotels na mapie Polski ma być jeszcze więcej. Grupa chce się mocno rozwijać i kreśli plany do 2030 roku. Planuje dalszą ekspansję w naszym kraju i chce ją zintensyfikować.

Kolejne obiekty i wzmocnienie kadrowe

Pierwszym krokiem w tym kierunku była zapoczątkowana w 2019 r. w Nowym Targu i Rzeszowie, zmiana modelu biznesowego na taki, który zakłada otwieranie kolejnych obiektów na podstawie umów najmu z właścicielami nieruchomości. Kolejnym etapem jest wzmocnienie kadrowe i powołanie nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Jakub Bilik, a powierzoną mu misją jest przyspieszenie ekspansji oraz rozwoju polskiego oddziału B&B Hotels.

“Cieszę się, że otrzymałem możliwość dołączenia do zespołu B&B Hotels Polska. Bardzo podoba mi się firma, jej kultura organizacyjna i wartości, jakimi kieruje się w swojej działalności. Choć dopiero dołączam do branży hotelowej, to od ponad 20 lat służbowo nocuję w hotelach praktycznie co tydzień, więc doskonale znam i rozumiem punkt widzenia gości. Teraz mam okazję poznać hotele od tej drugiej strony” – mówi Jakub Bilik.

Jakub Bilik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalizacja: handel zagraniczny) oraz stypendystą Uniwersytetu Umea w Szwecji (business administration). Ukończył również wiele kursów i szkoleń w zakresie zarządzania i nieruchomości.

Zanim dołączył do B&B Hotels Polska, przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie w obszarze ekspansji i rozwoju biznesu w sektorach usług i handlu: mobility, HoReCa, retail (stacji paliw, restauracji, supermarketów). Opracowywał i wdrażał strategie wzrostu organicznego, wejścia na nowe rynki, a także zarządzał procesami przejęć, akwizycji i restrukturyzacji. Teraz jako dyrektor zarządzający w B&B Hotels Polska jest odpowiedzialny za całokształt działalności sieci i będzie wspierał jej dalszy rozwój w Polsce.

“Chcemy, aby Polska stała się dla Grupy B&B Hotels kolejnym dużym europejskim rynkiem, jak Francja, Niemcy czy Włochy. Obecnie przygotowujemy nową strategię dla polskiego rynku. O jej szczegółach poinformujemy wiosną 2023 roku. Już dziś natomiast zapraszamy właścicieli nieruchomości, inwestorów, deweloperów oraz partnerów na spotkanie z nami w dniach 18-19 kwietnia, podczas targów SCF Shopping Center Forum w Warszawie” – dodaje Jakub Bilik.

B&B Hotels Polska: mamy 10 hoteli w Polsce, planujemy więcej